arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۹۸۴۸
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۶ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۲

تیراندازی ارمنستان به مواضع نظامی جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان تیراندازی ارمنستان به مواضع نظامی خود در منطقه «قره باغ» که به جراحت یکی از نظامیان این کشور منجر شد را محکوم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: جمهوری آذربایجان تیراندازی ارمنستان به مواضع نظامی خود در منطقه «قره باغ» که به جراحت یکی از نظامیان این کشور منجر شد را محکوم کرد.

در تازه‌ترین درگیری بین دو کشور همسایه جمهوری آذربایجان و ارمنستان، جمهوری آذربایجان مدعی تیراندازی ارمنستان به مواضع نظامی خود در منطقه «زنگیلان» در «قره باغ» شد و آن را محکوم کرد.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» وزارت خارجه جمهوری آذربایجان روز سه شنبه اعلام کرد که در جریان این تیراندازی یکی از نظامیان این کشور مجروح شد.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در این بیانیه از ایروان خواسته از تحریک نظامی و لفاظی‌های تهاجمی دست بردارد و اقداماتی را که موجب افزایش تنش در منطقه می‌شود، متوقف کند.

در این بیانیه آمده است: «ارمنستان باید از سوء استفاده از حضور ماموریت نظارت غیرنظامی اتحادیه اروپا در سرزمین‌های خود دست بردارد. رهبری سیاسی و نظامی ارمنستان مسئولیت کامل تحریکات علیه اقدامات صلح‌ساز جمهوری آذربایجان را در منطقه را بر عهده دارد.»

این در حالی است که یک مقام بلند پایه ارمنستان به تازگی اظهار داشت که بدون مذاکره در مورد تضمین‌های امنیتی در خصوص قره باغ کوهستانی، پیمان صلح با جمهوری آذربایجان امضا نخواهد شد.

«آرمن گریگوریان» دبیر شورای امنیت ارمنستان گفت: «جمهوری آذربایجان علاقه‌ای به مذاکره با حسن نیت ندارد» (جزئیات بیشتر).

ارمنستان و جمهوری آذربایجان با وجود آتش‌بس، کماکان درگیری دارند و در سه ماه گذشته، معترضان جمهوری آذربایجانی با در دست داشتن پلاکاردها و پرچم‌ها، کریدور لاچین را مسدود کرده‌اند. آن‌ها دسترسی به قره‌باغ کوهستانی را مسدود و غذا، دارو و تدارکات را برای ۱۲۰۰۰۰ ساکن ارمنستانی آن قطع کرده‌اند.

نظرات بینندگان