arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۹۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۲۲ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۲

ارمنستان: یک سرباز ما با شلیک گلوله از سوی جمهوری آذربایجان کشته شد

وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد در نتیجه گشودن آتش از سوی جمهوری آذربایجان، یک سرباز ارمنی در بخش یرساخ (Yeraskh) در نزدیک مرز کشته شد. 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد در نتیجه گشودن آتش از سوی جمهوری آذربایجان، یک سرباز ارمنی در بخش یرساخ (Yeraskh) در نزدیک مرز کشته شد. 

تارنمای آرمن پرس گزارش داد: وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرده که آرشاک سرکیسیان (Arshak Sargsyan) سرباز واحد نظامی وزارت دفاع ارمنستان امروز ۲۲ مارس (۲ فروردین) حوالی ساعت ۱۶:۲۰ به وقت محلی، هدف شلیک گلوله از سوی جمهوری آذربایجان در پست مرزی واقع در بخش یرساخ قرار گرفت.

در این پیام وزارت دفاع جمهوری ارمنستان با اعضای خانواده، بستگان و همرزمان سرباز کشته شده ابراز همدردی کرده است.

پیشتر وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای رسمی، ارمنستان را به انتقال غیرقانونی محموله نظامی به منطقه قره‌باغ متهم کرده بود.

این وزارتخانه مدعی شد که گروه‌های مسلح غیرقانونی ارمنی در داخل خاک جمهوری آذربایجان که نیرو‌های حافظ صلح روسیه به طور موقت در آن مستقر هستند، با استفاده از جاده‌های خاکی جایگزین برای جاده شوشا - لاچین، به انتقال محموله‌های نظامی از ارمنستان به منطقه قره‌باغ ادامه می‌دهند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با الهام علی‌اُف رئیس جمهور آذربایجان در خصوص آخرین وضعیت تنش جدید در قفقاز جنوبی به رایزنی پرداخت.

علی‌اُف به وزیر خارجه آمریکا گفت که حضور ۱۰ هزار نیروی حافظ صلح روسی که به طور موقت در منطقه قره باغ مستقر هستند، یک نگرانی جدی است.

وزارت امور خارجه ارمنستان چهار روز پیش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که جمهوری آذربایجان برای یک تجاوز جدید به منطقه قره‌باغ و نسل‌کشی ارامنه آماده می‌شود.

وزارت خارجه ارمنستان در بیانیه خود تاکید کرده است که باکو هر کاری انجام می‌دهد تا صلح در منطقه را غیر ممکن سازد.

نظرات بینندگان