arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۲ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۱

وزارت صنعت: اجازه احتکار خانگی را نمی‌دهیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه با کالارسانی به موقع و فراوان به بازار، اجازه نمی‌دهیم عطش کالایی منجر به احتکارهای خانگی شود، گفت: انبارها و سردخانه‌ها ملزم هستند موجودی خود را هر 15 روز یکبار به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کنند.

حسن رادمرد گفت: بر اساس تدابیر وزارت صنعت، معدن و تجارت، کالارسانی به بازار به اندازه کافی در حال انجام است، به نحوی که مردم دغدغه تامین کالا نداشته باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از سوی دیگر، نظارت و کنترل بر روی عرضه کالاها و خرید و فروش نیز در بازار به اندازه کافی از سوی بازرسی اصناف، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی صورت می‌گیرد تا دغدغه مردم به خاطر کمبود کالا برطرف شده و احتکار خانگی بوجود نیاید.

وی تصریح کرد: نباید شرایطی فراهم شود که مردم تشنگی بازار را لمس کرده و کالا را از بازار جمع‌آوری و در منازل خود انبار کنند؛ به همین دلیل، فضای بازار به نحوی مدیریت می‌شود که مردم به اندازه نیاز خود کالا خریداری کرده و کمبودی در بازار ایجاد نشود.

به گفته رادمرد، امسال بازار با ده هزار بازرس در سراسر کشور، کنترل می‌شود و کار بازرسی و نظارت نیز با همکاری سازمان‌های تعزیرات حکومتی و حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام خواهد شد، ضمن اینکه تفاهم‌نامه‌ای نیز از طریق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در رابطه با بازرسی از عمده‌فروشان، شرکت‌های پخش، واردکنندگان بزرگ، سردخانه‌ها و انبارداران منعقد شده است.

وی اظهار داشت: انبارها نیز باید موجودی خود را هر 15 روز یکبار به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کنند.


منبع: خبرگزاری مهر
نظرات بینندگان