arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۱۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۱ - ۱۹ فروردين ۱۴۰۲

وزیر بهداشت: حتی در شرایط بهبود اوضاع کرونا باید سالی یک بار واکسن تزریق شود

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر لزوم تزریق واکسن گفت: همواره تاکیدمان این است حتی اگر اوضاع خوب شود سالی یکبار مانند آنفولانزا واکسن کرونا زده شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر لزوم تزریق واکسن گفت: همواره تاکیدمان این است حتی اگر اوضاع خوب شود سالی یکبار مانند آنفولانزا واکسن کرونا زده شود.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد وضعیت کرونا در کشور گفت: کرونا سه مرحله دارد؛ ابتلا، بستری، بستریِ بدحال و مرگ. در مرحله اول آمار فوتی ها زیاد نیست چراکه افراد بلافاصله پس از ابتلا جانشان را از دست نمی دهند.

وی با بیان اینکه از مرحله اول یا ابتلا عبور کرده ایم، افزود: الان در مرحله دوم و سوم هستیم؛ یعنی مبتلایان بستری شدند و عده ای نیز بدحال اند به همین دلیل اگر در روزهای آتی مرگ و میر افزایش پیدا کند دلیل بر این نیست که کرونا زیاد شده است اینها آثار کرونای دو هفته گذشته است، بنابراین از پیک مرحله ابتلا عبور کرده ایم و در مرحله بستری هستیم.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم تزریق واکسن گفت: همواره تاکیدمان این است حتی اگر اوضاع خوب شود سالی یکبار مانند آنفولانزا واکسن کرونا زده شود.

نظرات بینندگان