arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۱۷۵۸
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۷ - ۱۹ فروردين ۱۴۰۲

زیردریایی هسته‌ای آمریکا با «قابلیت حمل ۱۵۴ موشک» وارد خلیج فارس می‌شود

نیروی دریایی آمریکا روز شنبه اعلام کرد که یک زیردریایی هسته‌ای حامل موشک‌های هدایت‌شونده با هدف پشتیبانی از ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده مستقر در بحرین، درحال عملیات در خاورمیانه است. پنتاگن در اقدامی نادر تصویری از این زیردریایی را در حال عبور از کانال سوئز به قصد ورود به خلیج فارس منتشر کرد. ایالات متحده معمولا مکان دقیق زیردریایی‌های خود را زمانی که در دریا هستند، فاش نمی‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یورونیوز: نیروی دریایی آمریکا روز شنبه اعلام کرد که یک زیردریایی هسته‌ای حامل موشک‌های هدایت‌شونده با هدف پشتیبانی از ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده مستقر در بحرین، درحال عملیات در خاورمیانه است.

تیموتی هاوکینز، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که زیردریایی «یو‌اس‌اس فلوریدا» با عبور از کانال سوئز روز شنبه وارد منطقه شد.

هاوکینز افزود: «این زیردریایی قابلیت حمل ۱۵۴ موشک کروز تاماهاک را دارد و در جهت کمک به تضمین امنیت و ثبات دریایی منطقه توسط ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا به خدمت گرفته شده است.»

پنتاگن در اقدامی نادر تصویری از این زیردریایی را در حال عبور از کانال سوئز به قصد ورود به خلیج فارس منتشر کرد. ایالات متحده معمولا مکان دقیق زیردریایی‌های خود را زمانی که در دریا هستند، فاش نمی‌کند.

ناوگان پنجم آمریکا در تنگه استراتژیک هرمز در خلیج فارس جایی که ۲۰ درصد کل نفت جهان از آن عبور می کند، گشت‌زنی می‌کند. ماموریت دریایی این این ناوگان همچنین منطقه وسیعی از تنگه باب المندب در نزدیکی یمن و دریای سرخ گرفته تا کانال سوئز که منطقه را به دریای مدیترانه وصل می‌کند، در بر می‌گیرد.

موشک‌های کروز تاماهاوک که از کشتی‌ها یا زیردریایی‌ها شک می‌شوند می‌توانند اهدافی را تا فاصله ۲۵۰۰ کیلومتری مورد اصابت قرار دهند.

اعزام زیردریایی «یو‌اس‌اس فلوریدا» به خلیج فارس همزمان با تشدید تنش بین اسرائیل و ایران و در بحبوحه افزایش خشونت‌ها در اسرائیل، لبنان، کرانه باختری و غزه روی می‌دهد.

نظرات بینندگان