arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۱۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۴ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۲

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار جهانی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در دنیا تاکنون به ۶۸۴ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۲۴۰ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۳۷ هزار و ۶۴۶ بیمار نیز تایید شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا:بنابر جدیدترین آمار جهانی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در دنیا تاکنون به ۶۸۴ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۲۴۰ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۳۷ هزار و ۶۴۶ بیمار نیز تایید شده است.
 
 بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا (ویروس عامل کووید-۱۹) در جهان جان ۱۰۴ بیمار را گرفته و ۴۷ هزار و ۱۶۷ ابتلای جدید نیز در همین بازه زمانی ثبت شده است.
 
روسیه با ثبت ۳۷ فوتی، بیشترین تعداد مرگ‌های روزانه کرونایی و کره جنوبی نیز با ثبت بیش از ۹۰۰۰ ابتلای جدید، بالاترین رقم مبتلایان روزانه را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده‌اند.
 
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند، امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
 
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۶,۳۶۳,۷۴۸ ۱,۱۵۶,۸۹۸
۲ هند ۴۴,۷۵۶,۶۱۶ ۵۳۰,۹۶۵
۳ فرانسه ۳۹,۸۴۳,۵۵۶ ۱۶۵,۸۵۷
۴ آلمان ۳۸,۳۶۸,۸۹۱ ۱۷۱,۴۱۱
۵ برزیل ۳۷,۳۱۹,۲۵۴ ۷۰۰,۵۵۶
۶ ژاپن ۳۳,۵۱۶,۸۴۸ ۷۴,۰۸۱
۷ کره جنوبی ۳۰,۹۰۴,۵۰۲ ۳۴,۳۲۲
۸ ایتالیا ۲۵,۷۱۵,۳۸۴ ۱۸۹,۲۶۲
۹ انگلیس ۲۴,۴۴۸,۷۲۹ ۲۰۹,۳۹۶
۱۰ روسیه ۲۲,۷۰۶,۹۸۰ ۳۹۷,۵۳۴
بنابر این آمار همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۹۲ هزار و ۲۵۵ مورد ابتلا و ۱۴۵ هزار و ۳۹۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
نظرات بینندگان