arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۲۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۲ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۲

جشن تولدی با ۳۲ کشته و زخمی در «آلاباما»ی آمریکا

مقامات ایالتی در آلابامای آمریکا با اعلام آمار رسمی از تلفات تیراندازیِ روز شنبه در حین برگزاری مراسم جشن تولد یک نوجوان، شمار دقیق کشته‌های این حمله مسلحانه را چهار نفر گزارش کردند و این درحالیست که روز گذشته و بنابر داده‌های غیررسمی تعداد قربانیان شش تن اعلام شده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا:مقامات ایالتی در آلابامای آمریکا با اعلام آمار رسمی از تلفات تیراندازیِ روز شنبه در حین برگزاری مراسم جشن تولد یک نوجوان، شمار دقیق کشته‌های این حمله مسلحانه را چهار نفر گزارش کردند و این درحالیست که روز گذشته و بنابر داده‌های غیررسمی تعداد قربانیان شش تن اعلام شده بود.
 
 به نقل از بی بی سی، در پی این تیراندازی به سمت جمعیت که اواخر روز شنبه در یک استودیو در شهر "ددویل" رخ داد، دست‌کم ۲۸ نفر دیگر نیز زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.
 
پس از این حادثه، "جو بایدن"، رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار تعیین قوانین سخت‌تر برای حمل و نگهداری اسلحه شده است.
 
 
بایدن در بیانیه‌ای که کاخ سفید منتشر کرد در سوالی پرسید: ملت ما به چه وضعی افتاده‌ که بچه‌ها حتی نمی‌توانند بدون ترس در یک جشن تولد شرکت کنند؟
 
با احتساب این تیراندازی، تعداد تیراندازی‌های دسته جمعی در ایالات متحده که در آن چهار نفر یا بیشتر هدف قرار گرفته‌اند به ۱۶۰ مورد در سال جاری میلادی (۲۰۲۳) می‌رسد که به گفته موسسه "بایگانی خشونت با اسلحه" این یک رکورد به حساب می‌آید.
 
پای خشونت‌ مسلحانه به کوچک‌ترین شهرهای آمریکا باز شده است
شهر ددویل با جمعیتی حدود ۳۲۰۰ نفر، شهری کوچک و روستایی است که به اینگونه صحنه‌های خشونت‌آمیز در این مقیاس عادت ندارد.
 
هنوز هیچ جزئیاتی در مورد چگونگی پایان یافتن این تیراندازی و اینکه آیا مظنون کشته شده یا در بازداشت به سر می‌برد، منتشر نشده است.
 
به احتمال زیاد بیشتر قربانیان این حادثه نوجوانان بوده‌اند، برخی از والدین ۱۲ ساعت پس از تیراندازی همچنان در جستجوی اطلاعاتی درباره فرزندان خود بودند.
 
رسانه‌های محلی گفته‌اند که فیل ددویل یکی از دانش آموزان دبیرستانی این شهر که قهرمان ورزشی بوده، یکی از قربانیان این حادثه بوده است.
نظرات بینندگان