arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۳۱۸۳
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۱ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۲

ضرغامی: امسال شاهد رشد ۱۵ درصدی سفرهای نوروزی بودیم

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه امسال شاهد رشد ۱۵ درصدی سفرهای نوروزی بودیم گفت: مازندران مقام اول، گیلان دوم و خراسان مقام سوم سفرهای نوروزی را به خود اختصاص دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه امسال شاهد رشد ۱۵ درصدی سفرهای نوروزی بودیم گفت: مازندران مقام اول، گیلان دوم و خراسان مقام سوم سفرهای نوروزی را به خود اختصاص دادند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز چهارشنبه (30 فروردین) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: امسال شاهد رشد ۱۵ درصدی سفرهای نوروزی بودیم.

وی افزود: مازندران مقام اول، گیلان دوم و خراسان مقام سوم سفرهای نوروزی را به خود اختصاص دادند. رکورد ۶ میلیون بازدید از مراکز فرهنگی در تعطیلات نوروزی را داشتیم. حدود ۳۱ میلیارد تومان درآمد حاصله از بازدید از مراکز فرهنگی داشتیم. سال گذشته این آمار در مجموع ۵۰ میلیون شب اقامت بود که امسال به ۵۷.۱ درصد در اقامت‌های رسمی به همراه اقامت‌های غیررسمی و اضطراری رسید.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد که در زمان اوج گیری سفرها، هتل‌های سطح بالا در روزهای اول اشغال می‌شوند اما روزهای بعد از مجموعه جاهای دیگر استفاده می‌شود.

نظرات بینندگان