arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۳۲۴۸
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۹ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۲

ایلان ماسک: یک آدم عادی برای ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایده آل است

ایلان ماسک گفت: من به دونالد ترامپ رای ندادم. در واقع رای من به جو بایدن بود. البته این را نباید پای این مساله گذاشت که من طرفدار جدی بایدن هستم، اما می‌دانید که ما انتخاب‌های سختی برای ریاست جمهوری آمریکا داریم. این میلیاردر آمریکایی همچنین افزود: صادقانه ترجیح می‌دهم که یک فرد عادی و نرمال، رئیس جمهوری آمریکا باشد کسیکه عقل سلیم دارد و در میان مردم جایگاهی دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: ایلان ماسک گفته که کاندیدای ایده آل ریاست جمهوری ۲۰۲۴ فقط یک فرد عادی است.

این کارآفرین آمریکایی در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس نیوز درباره تاریخچه رای دادن خود و اینکه در سال ۲۰۲۴ به چه کسی رای خواهد داد، صحبت کرد.

وی گفت: من به دونالد ترامپ رای ندادم. در واقع رای من به جو بایدن بود. البته این را نباید پای این مساله گذاشت که من طرفدار جدی بایدن هستم اما می دانید که ما انتخاب‌های سختی برای ریاست جمهوری آمریکا داریم.

این میلیاردر آمریکایی همچنین افزود: صادقانه ترجیح می‌دهم که یک فرد عادی و نرمال،‌ رئیس جمهوری آمریکا باشد کسیکه عقل سلیم دارد و در میان مردم جایگاهی دارد.

ماسک در سال‌های اخیر بایدن و ترامپ را هم ستوده و هم از آنها انتقاد کرده است.

او ادامه داد، آمریکا و دیگر کشورها روند پیرسالاری را پیش گرفته‌اند.

وی خواستار محدودیت حداکثر سن برای قانونگذاران شد و گفت، سن سیاستمداران باید به طور ایده آل در ۱۰ یا حداقل ۲۰ سال از میانگین سنی جمعیت باشند.

موضع ظاهری سیاسی ماسک در سال‌های اخیر به سمت راست‌ تغییر کرده است. تابستان گذشته میلادی، او گفت که نخستین بار به یک جمهوری خواه رای داده و از "مایرا فلورس" از تگزاس حمایت کرده است.

نظرات بینندگان