arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۵۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۲۰ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲

سپاهان ۵ - پیکان ۰ / جشنواره گُل شیر‌های زرد در نقش جهان

سپاهان در چارچوب هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۸ در ورزشگاه نقش‌جهان به مصاف پیکان رفت که این دیدار با پنج گل به سود شاگردان مورایس تمام شد ولی با توجه به برد پرسپولیس برابر گل‌گهر، سپاهان همچنان در رده دوم جدول باقی ماند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سپاهان با برتری ۵ بر صفر مقابل پیکان، آخرین بازی خانگی را با پیروزی پشت سر گذاشت تا همچنان برای قهرمانی امیدوار باشد.

سپاهان در چارچوب هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۸ در ورزشگاه نقش‌جهان به مصاف پیکان رفت که این دیدار با پنج گل به سود شاگردان مورایس تمام شد ولی با توجه به برد پرسپولیس برابر گل‌گهر، سپاهان همچنان در رده دوم جدول باقی ماند.

سپاهان 5 - پیکان صفر

گل‌ها: شهریار مغانلو در دقیقه ۴۲ (پنالتی) و ۵۳ - رامین رضائیان در دقیقه ۵۱ - امید نورافکن دقیقه ۵۲ و ۵۹

کارت زرد: رشید مظاهری- شهریار مغانلو- غلامرضا ثابت‌ایمانی 

کارت قرمز: شرزود تمیروف

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، سیاوش یزدانی، قربانی، میلاد زکی‌پور، رامین رضاییان، مسعود ریگی، جلال‌الدین علی‌محمدی، فرناندز، امید نورافکن، فرشاد احمدزاده و شهریار مغانلو.

ترکیب پیکان: رشید مظاهری، محمد علی کاظمی، امیر شبانی، میلاد بدرقه، امیر طاهر، علی زارع، منصور باقری، غلامرضا ثابت ایمانی، محمد مهدی لطفی، مهدی لیموچی، شرزود تمیروف.

موقعیت‌های حساس

نیمه نخست:

دقیقه ۱۲: تمیروف پاس کات‌بک به سمت دروازه سپاهان داد ولی پیام نیازمند دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه ۱۴: جلال علی‌محمدی شوت از راه دور خطرناکی به سمت دروازه پیکان زد که با دفع رشید مظاهری از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۵: پاس عمقی نورافکن و موقعیت تک به تک مغانلو با مظاهری با عملکرد بهتر دروازه‌بان پیکان به جایی نرسید.

دقیقه ۱۹: با خطای بازیکن پیکان روی نورافکن، ضربه آزاد برای طلایی‌پوشان گرفته شد که توسط رضاییان زده شد اما پس از برخورد به دیوار دفاعی در اختیار خط حمله سپاهان قرار گرفت. علی‌محمدی سعی کرد از این توپ ارسالی استفاده کند که باز هم با واکنش مظاهری روبرو شد.

دقیقه ۲۴: کرنر رضاییان با مشت مظاهری در اختیار مهاجمان پیکان قرار گرفت اما باز هم نتیجه‌ای در پی نداشت.

کرنر بعدی رضاییان در دقیقه ۲۵ باعث برخورد سر به سر دو بازیکن شده و ضربه ارسالی بعدی را در دقیقه ۲۷ اختیار نورافکن قرار داد، فرناندز در ادامه پاس را برای احمدزاده مهیا کرد اما شوت فرشاد با برخورد به دیرک راهی بیرون شد.

دقیقه ۳۵: بازیکن پیکان از نزدیک خط میانه شوت بلندی را به سمت دروازه نیازمند زد که با واکنش به موقع او دفع شد.

دقیقه ۳۷: با جا ماندن دفاع سپاهان ضربه خطرناک مهاجم پیکان با فاصله اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۹: ارسال بلند نورافکن در نقطه کور برای احمدزاده نتوانست نتیجه‌ای در پی داشته باشد و باز هم از دروازه خالی پیکان استفاده نشد.

دقیقه ۴۰: با خطا بر میلاد زکی‌پور اعلام پنالتی برای سپاهان شد که در دوئل شهریار و رشید، مغانلو نخستین گل سپاهان را از نقطه پنالتی به ثمر رساند.

دقیقه ۴۷: با ضربه پشت پا شرزود تمیروف و پس از آن درگیری با فرشاد احمدزاده باعث کارت زرد و سپس کارت قرمز و اخراج این بازیکن شد.با ادامه التهاب و اعتراضات بازیکنان و کادر پیکان به اخراج تمیروف، نیمکت پیکانی‌ها هم کارت زرد گرفت.

دقیقه ۵۱: رامین رضائیان با پاس خوب نورافکن برای دومین بار از پشت منطقه جریمه دروازه مظاهری را باز کرد.

نیمه دوم:

دقیقه ۴۷: ضربه ایستگاهی پیکان بدون برخورد به اوت رفت.

دقیقه ۵۲: پاس عرضی رامین رضائیان با ضربه کنار پا امید نورافکن برای سومین بار دروازه پیکان را فروریخت.

دیقه ۵۳: با ارسال فرشاد احمدزاده و ضربه سر شهریار مغانلو در فاصله کمتر از یک دقیقه گل چهارم طلایی‌ها ثبت شد.

دقیقه ۵۹: امید نورافکن با شوتی از نزدیک خط یک سوم دروازه مظاهری را نشانه گرفت که علی‌رغم واکنش گلر پیکان، گل پنجم و دبل نورافکن به دروازه نشست.

دقیقه ۶۲: نیما میرزازاد جای پیام نیازمند را در دروازه سپاهان گرفت و در همان ابتدا ضربه سر پیکانی‌ها را سیو کرد.

دقیقه ۶۹: با خطای جلال علی‌محمدی ضربه پنالتی برای پیکان گرفته شد که با عکس‌العمل خوب میزازاد، گلر ذخیره سپاهان ثمری برای پیکان نداشت.

نظرات بینندگان