arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۶۱۲
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۶ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۱

درآمد ماهیانه من فقط 90 هزار تومان است!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمود گلابدره‌ای در نامه‌ای که سال 86 به سعیدی‌کیا، وزیر وقت مسکن و شهرسازی می‌نویسد، ضمن تقاضای مسکن برای خود، درآمد ماهیانه‌اش را فقط 90 هزار تومان اعلام می‌کند.

نامه‌ای به امضای سیدمحمود گلابدره‌ای خطاب به وزیر مسکن و شهرسازی در سال 86 در مراسم تشییع جنازه او دست به دست شد که نشان می‌داد پیرمرد ادبیات داستانی کشور ما در چه فقر و فلاکتی زیست می‌کرده است.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

«با سلام خدمت مقام محترم وزیر مسکن و شهرسازی

جناب آقای سعیدی ‌کیا

بنده سیدمحمود قادر گلابدره‌ای نویسنده 70 ساله که 330 کتاب، 5 تا قبل و 28 تا بعد از انقلاب و لحظه‌های انقلاب یکی سال 58 و 4 تا رمان سال 60، یک سال در جبهه‌ها در کانون پرورش چاپ و دو ساعت از زندگی‌ام در غبار دارآباد و صدها بار پخش و مقام معظم رهبری و رئیس صدا و سیما دیده و مرا خواست و از سال 82 تا حالا 5 بار خانه رهن کرده و ساکن شده‌ام و در خدمت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بوده و هستم و حالا صاحبخانه بعد از یکسال گفته قرارداد فسخ و باید جا عوض کنم. 10 میلیون رهن از دو میلیون شروع شده و حالا صاحبخانه می‌گوید 20 میلیون و من گیر کرده‌ام که چه بکنم و پول ندارم و جا ندارم و تنها درآمدم همین 90 هزار تومان کمک به پیشکسوتان است که ارشاد محبت می‌کند و من با 90 هزار تومان می‌توانم و می‌خواهم و می‌زیم و می‌نویسم. کمک کنید اگر امکان دارد به خاطر خدا.

مقام معظم رهبری فرمودند؛ به شما بگوییم جایی به من حقیر بدهند تا بنشینم و بنویسم. خدا عوضش را به شما بدهد.

سیدمحمود قادری گلابدره‌ای»

گلابدره‌ای یکشنبه شب در تنهایی در منزلش جان سپرد و امروز در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا آرام گرفت.


منبع: خبرگزاری مهر
نظرات بینندگان