arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۷۴۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۶ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

سردار سلامی: عقب‌نشینی دشمنان از سرزمین‌های اسلامی نتیجه مقاومت است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سوم خرداد را سالروز رخداد بزرگ در تاریخ کشور خواند و گفت: امروز عقب‌نشینی دشمنان از سرزمین‌های اسلامی نتیجه جهاد و مقاومت است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سوم خرداد را سالروز رخداد بزرگ در تاریخ کشور خواند و گفت: امروز عقب‌نشینی دشمنان از سرزمین‌های اسلامی نتیجه جهاد و مقاومت است.

 سردار سرلشکر حسین سلامی در دومین گردهمایی بزرگ «قهرمانان خط شکن» در سالروز فتح خرمشهر با حضور فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: امروز سالروز یک رخداد عظیم در تاریخ کشور ما پس از انقلاب است که خرمشهر را به پیکره ایران عزیز بازگشت و سوم خرداد از زیباترین روزهای این ملت بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد شهیدانی که در راه آزادسازی خرمشهر جانفشانی کردند، افزود: نمونه این شهدا سرلشکر حاج احمد کاظمی بود که سلاحش هنگام آزادی این شهر، سلاح مقاومت ما است؛ سرلشکر حسین خرازی که همچنان جانبازی‌های این مرد در یاد ما است، او مرد عرصه شکست دادن قدرت‌های به ظاهر بزرگ بود.

ردار سلامی با بیان اینکه وقایع دوران جنگ تحمیلی فراموش شدنی نیست، بیان کرد: اگر یک ملت از هویت، استقلال و فرهنگ خود دفاع نکند، برای همیشه از تاریخ حذف می‌شود و اسیر و ذلیل و تسلیم و فقیر خواهد شد. چنین کشوری از تاریخ جا می‌ماند و هویتش به یغما می‌رود.

فرمانده کل سپاه خطاب به رزمندگان گفت: شما در کنار ولی امر مسلمین ماندید و مثل برخی از ناجوانمردان نبودید که سر بزنگاه میدان جهاد را ترک می‌کردند. اینگونه بود که کشور درخشید. راه شما را جوانانی ادامه دادند که قامت و سیمای دیروز شما را داشتند. قدم‌های ثابت و قلب‌های مطمئن دارند و سینه خاکریزهای دشمن را می‌شکافند و سرزمین‌های اسلامی را آزاد می‌کنند.

وی تصریح کرد: هم شهادت و هم جهاد جاری است. در یمن و لبنان می‌گویند به پشتوانه این جوانان ایستاده‌ایم و در عراق و سوریه و افغانستان و پاکستان این روحیه وجود دارد.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: این کشور امروز رو به پیشرفت است و رهبرش در قلب مقاومت صحابی فراوان تمام‌ نشدنی دارد که همه با وفا و فداکار ایشان را در حلقه محبت خود گرفتند و این زیباترین تصویر امت است.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: امروز آثار آن جهاد و شهادت را با عقب‌نشینی دشمن از سرزمین‌های اسلامی و افسردگی صهیونیست‌ها و ناکامی آمریکا می بینیم.

دومین گردهمایی بزرگ «قهرمانان خط شکن» در سالروز فتح خرمشهر با حضور فرماندهان دوران دفاع مقدس و به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد.

همچنین احمد غلامپور، اسدالله ناصح، عبدالحمید رئوفی‌نژاد، نبی‌الله رودکی، علی فدوی، علی فضلی، ابوشهاب، شادمانی، چهارباغی، حمید نیا، سلیم آبادی و خانواده شهیدان والامقام دقایقی، همدانی، همت، بروجردی و خانواده ۲۲ شهید فرمانده گردان و ۷۰۰ فرمانده گردان دوران دفاع مقدس نیز در این گردهمایی حضور داشتند.

نظرات بینندگان