arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۷۴۶۸
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۲۰ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

«ابوالهول جنایات»؛ روایتی مستند از نخستین قاتل زنجیره ای در ایران

"ابوالهول جنایات" مستندی است نوشتاری از جنایات هولناک‌ترین قاتل زنجیره‌ای ایران؛ علی‌اصغر بروجردی مشهور به اصغر قاتل. کسی که تا هنوز ماجرای قتل‌های وحشتناکش از ذهن مردم ایران به ویژه تهران پاک نشده است.   حالا فهیمه نظری، پژوهشگر تاریخ، پس از نزدیک به ۹۰ سال جزء به جزء این رخداد هولناک را بر اساس روزنامه‌های وقت، اعترافات، خاطرات و گزارش‌های پرونده‌ی  او در کتابی با عنوان "ابوالهول جنایات" روایت کرده است؛ روایتی که شاید امروز پس از ۹ دهه بتواند ابزاری باشد در دست آسیب‌شناسان اجتماعی، روانشناسان و حقوقدانان جزا برای یافتن چراییِ چنین جنایات دهشتناکی و ارائه راهکاری جهت جلوگیری از بروز دوباره آن.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرویس تاریخی «انتخاب»: "ابوالهول جنایات" مستندی است نوشتاری از جنایات هولناک ترین قاتل زنجیره‌ای ایران؛ علی‌اصغر بروجردی مشهور به اصغر قاتل. کسی که تا هنوز ماجرای قتل‌های وحشتناکش از ذهن مردم ایران به ویژه تهران پاک نشده است. 

او که تا مدت‌ها پس از اعدامش تهرانیان از هراسش پسرهایشان را تنها از خانه بیرون نمی‌فرستادند و گاه نیز آنان را با نامش تهدید می‌کردند که اگر تنهایی بیرون بروی یا به فلان نقطه قدم بگذاری اصغرنامی تو را می‌رباید و بلایی بر سرت می‌آورد.
علی‌اصغر بروجردی مرتکب ۲۹ قتل در بغداد و ۸ قتل در تهران شده بود. طعمه‌هایش پسران بودند و اغلب رده‌ی سنی شان بین ۱۳ تا ۱۸ سال. او در تیرماه ۱۳۱۳ در تهران به دار مجازات آویخته شد.

حالا فهیمه نظری، پژوهشگر تاریخ، پس از نزدیک به ۹۰ سال جزء به جزء این رخداد هولناک را بر اساس روزنامه‌های وقت، اعترافات، خاطرات و گزارش‌های پرونده‌ی  او در کتابی با عنوان "ابوالهول جنایات" روایت کرده است؛ روایتی که شاید امروز پس از ۹ دهه بتواند ابزاری باشد در دست آسیب‌شناسان اجتماعی، روانشناسان و حقوقدانان جزا برای یافتن چراییِ چنین جنایات دهشتناکی و ارائه راهکاری جهت جلوگیری از بروز دوباره آن.

نظرات بینندگان