arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۷۴۸۳
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۲۳ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

جانشینان احتمالی ایلان ماسک برای شرکت‌هایش؛ مدیرعامل تسلا نمی‌خواهد کنترل شرکت‌ها یا سهامش را به فرزندان خود واگذار کند

ایلان ماسک می‌گوید جانشینان احتمالی خود را برای شرکت‌هایش پیدا کرده است تا درصورتی‌که اتفاقی غیرمنتظره برای او افتاد، این جانشین کنترل امور را در دست بگیرند. این میلیاردر جنجالی باور ندارد که انتقال قدرت یا حق رأی در این شرکت‌ها به فرزندانش تصمیم درستی باشد.مدیرعامل تسلا می‌گوید: «من مطمئناً طرفدار این ایده نیستم که بخشی از سهام شرکت‌هایم را به فرزندانم بدهم؛ حتی اگر آن‌ها نیز علاقه یا تمایلی (یا مهارتی) به مدیریت کسب‌وکارها نداشته باشند.» ماسک می‌گوید مسئله جانشینی یکی از مشکلات قدیمی سازمان‌هاست، اما او به هیئت‌مدیره شرکت‌هایش گفته که دوست دارد چه کسانی جایش را بگیرند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلان ماسک می‌گوید جانشینان احتمالی خود را برای شرکت‌هایش پیدا کرده است تا درصورتی‌که اتفاقی غیرمنتظره برای او افتاد، این جانشین کنترل امور را در دست بگیرند. این میلیاردر جنجالی باور ندارد که انتقال قدرت یا حق رأی در این شرکت‌ها به فرزندانش تصمیم درستی باشد.

به گزارش اینسایدر، ایلان ماسک در مصاحبه‌ای در برنامه CEO Council وال استریت ژورنال اعلام کرد که اگر بلایی سر او بیاید، به هیئت‌مدیره شرکت‌های خود گفته است که نظر او چه کسانی می‌توانند جانشین وی شوند و این افراد قرار نیست فرزندان او باشند.

مدیرعامل تسلا می‌گوید: «من مطمئناً طرفدار این ایده نیستم که بخشی از سهام شرکت‌هایم را به فرزندانم بدهم؛ حتی اگر آن‌ها نیز علاقه یا تمایلی (یا مهارتی) به مدیریت کسب‌وکارها نداشته باشند.» ماسک می‌گوید مسئله جانشینی یکی از مشکلات قدیمی سازمان‌هاست، اما او به هیئت‌مدیره شرکت‌هایش گفته که دوست دارد چه کسانی جایش را بگیرند.

ایلان ماسک توضیح می‌دهد: «افراد مشخصی را شناسایی کرده و به هیئت‌مدیره گفته‌ام که اگر مشکل غیرمنتظره‌ای برایم پیش آمد، توصیه‌ام برای کنترل امور، این افراد هستند. بنابراین هر اتفاقی که بیفتد، هیئت‌مدیره از پیشنهادهای من آگاه است.»

پس از مرگ ایلان ماسک سهام او چه می‌شود؟

نگرانی بزرگ‌تر این کارآفرین مشهور به بحث مالک بعدی سهام او در شرکت‌هایش مربوط می‌شود. ماسک می‌گوید مدت‌هاست که به این مسئله فکر می‌کند و ایده اولیه‌اش این است که نوعی مؤسسه آموزشی کنترل سهام تأثیرگذار او را در دست بگیرد.

مسئله جانشینی ماسک به‌خصوص زمانی به‌صورت جدی مطرح شد که او پارسال توییتر را خرید و مدیریت این شبکه اجتماعی را در اختیار گرفت. عده‌ای از سرمایه‌گذاران شرکت خودروسازی تسلا باور داشتند که او دیگر فرصت کافی برای رسیدگی به امور این شرکت در اختیار ندارد و بهتر است فردی دیگر مدیرعامل این شرکت شود.

گفتنی است که ماسک درحال‌حاضر 9 فرزند دارد، اما رابطه او با همه فرزندانش خوب نیست. بزرگ‌ترین فرزند وی پارسال گفته بود که می‌خواهد نامش را عوض کند تا دیگر به هیچ شکل و نحوی به یاد پدرش نیفتد.

منبع: دیجیاتو

نظرات بینندگان