arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۴ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۱

تصادف اتوبوس در اتوبان قم ـ تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون مرکز حوادث وفوریت‌های پزشکی استان قم گفت: بر اثر تصادف اتوبوس در جاده قم ـ تهران با چند خودرو، 12 نفر به شدت مجروح شدند.

به گزارش انتخاب ، مهدی فراهانی امروز درگفت‌و‌گو با فارس در قم هفته گذشته را هفته‌ای پرحادثه عنوان کرد و بیان داشت: مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم در این مدت هشت هزار و 600 تماس شهروندان را پاسخ گفت.

وی افزود: به دنبال تماس‌هایی که با مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم برقرار شد با تلاش و سرعت عمل در امداد رسانی این مرکز 945 ماموریت شهری و جاده‌ای با موفقیت انجام شد.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: از تعداد 945 ماموریت انجام شده، 540 مورد به بیماران قلبی، تنفسی و...اختصاص دارد.

وی از وقوع 405 مورد تصادف در طول یک هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد: 336 مورد از این تصادفات در سطح شهر و 96 مورد در جاده‌ها رخ داده است.

فراهانی با اشاره به تعداد مجروحان حوادث یک هفته گذشته بیان کرد: در این مدت 496 نفر در اثر وقوع 405 مورد حادثه ناشی از تصادف مجروح شدند.

وی افزود: 331 مورد از مجروحان به دلیل شدت آسیب‌های وارده بستری و 165 نفر به صورت سراپایی درمان شدند و یک نفر دیگر نیز به دلیل شدت جراحات و آسیب‌های وارده جان باخت.

تصادف موتورسواران در قم 326 مجروح برجای گذاشت

معاون مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم به حوادث شاخص در این مدت اشاره و ابراز کرد: 255 مورد تصادف با موتورسیکلت در طول یک هفته گذشته در استان قم رخ داد.

به گفته وی بر اثر حوادث موتورسیکلت 326 نفر مجروح شدند که از این تعداد 217 نفر به دلیل شدت جراحات و صدمات وارده بستری شده و 109 نفر نیز به صورت سراپایی درمان شدند.

فراهانی از دیگر حوادث شاخص این مدت را واژگونی کامیون در جاده گرمسار عنوان کرد و گفت: بر اثر این حادثه سه نفر مجروح شدند که مجروحان پس از اقدامات درمانی به بیمارستان انتقال یافتند.

حادثه دیدگان اتوبان قم ـ تهران در وضعیت مطلوبی به سر می‌برند

وی حادثه دیگری که جراحات و آسیب‌های فراوانی برجای گذاشت را برخورد یک دستگاه اتوبوس با چند دستگاه خودرو عنوان کرد و گفت: بر اثر این حادثه 12 نفر به شدت مجروح شدند و یک نفر جان باخت.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم اضافه کرد: به دلیل شدت و مکانیسم این حادثه، به سرعت شش دستگاه آمبولانس اورژانس 115 و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته وی 12 مجروح حادثه پس از انجام اقدامات اولیه درمانی با آمبولانس‌های اورژانس 115 به مرکز درمانی شهید بهشتی انتقال یافتند.

فراهانی از حضور به موقع اورژانس و انتقال در کمترین زمان ممکن و هماهنگی قبلی با بیمارستان شهید بهشتی خبر داد و گفت: سرعت عمل مرکز فوریت‌های پزشکی موجب شد دو نفر از مجروحین به موقع برای ادامه روند درمان تحویل بیمارستان شوند.

به گفته وی وضعیت کنونی مجروحان این حادثه مطلوب است و هم اکنون سه نفر از مجروحان مرخص شده و هشت نفر در بخش‌ عمومی و یک نفر نیز در ICU بستری است.
نظرات بینندگان