arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۰۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

صادق گودرزی در یک قدمی مدال طلا کم آورد/ کشتی آزاد نقره‌ای شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخستین فینالیست کشتی آزاد ایران در سی‌امین دوره بازی‌های المپیک در شرایطی که سه مبارزه خود برای رسیدن به فینال را با اقتدار پشت سرگذاشته بود، در مبارزه برای کسب مدال طلا نتوانست موفقیت‌هایش را ادامه دهد و با شکست برابر حریف آمریکایی به مدال نقره رسید.

صادق گودرزی پس از راهیابی به دیدار فینال وزن 74 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد بازی‌های المپیک 2012 لندن شامگاه جمعه در سالن اکسل شهر لندن مقابل "جوردن باروس" از آمریکا قرار گرفت و با قبول شکست برابر این قهرمان نامدار جهان به عنوان نایب قهرمانی المپیک رسید.

گودرزی در این دیدار حساس و نفسگیر در دو تایم متوالی با نتایج (صفر بر یک) و (صفر بر یک)  برابر جوردن باروس شکست خورد نتوانست با کسب قهرمانی به کار خود خاتمه دهد. بدین ترتیب صادق گودرزی به کسب مدال نقره مسابقات کشتی آزاد المپیک لندن بسنده کرد تا جمع مدال‌های نقره کشورمان در این بازی‌ها به پنج مدال برسد.

پیش از این کاروان ورزشی کشورمان در جریان سی‌امین دوره بازی‌های المپیک به چهار مدال طلا (حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی - کشتی فرنگی و بهداد سلیمی - وزنه برداری)، چهار مدال نقره (سجاد انوشیروانی و نواب نصیرشلال - وزنه برداری، احسان حدادی - دوومیدانی و محمد باقری متعمد - تکواندو) و یک برنز (کیانوش رستمی - وزنه برداری) رسیده بود.

گودرزی پیش از رسیدن به فینال به ترتیب از سد "کریل ترزیف"، دارنده مدال برنز المپیک 2008 پکن از بلغارستان، "سوسلان تگیف"، نایب قهرمان المپیک 2008 پکن از ازبکستان و "گابورهاتوس" از مجارستان گذشت و در نهایت به رغم شایستگی به مدال نقره وزن 74 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد بازی‌های المپیک 2012 لندن بسنده کرد.


منبع: خبرگزاری مهر
نظرات بینندگان