کد خبر: ۷۲۸۱۴۵
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۰۸ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

بورل: روسیه تا پیروز جنگ نشود، وارد مذاکرات نمی‌شود

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که نسبت به وضعیت آینده اوکراین خوش‌بین نیست و روسیه تا زمانی که در جنگ اوکراین پیروز نشود، وارد مذاکرات نخواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که نسبت به وضعیت آینده اوکراین خوش‌بین نیست و روسیه تا زمانی که در جنگ اوکراین پیروز نشود، وارد مذاکرات نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تاس، جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی رویدادی در شهر بارسلونا اسپانیا بیان کرد: من اراده راسخ روسیه را برای پیروزی در این جنگ می‌بینم. روسیه تا زمانی که پیروز نشود، وارد مذاکرات نخواهد شد. روسیه بارها اعلام کرده تا زمانی که به اهدافش نرسد، این جنگ ادامه خواهد داشت.

وی ضمن بیان اینکه اتحادیه اروپا باید به کمک‌های نظامی‌اش به اوکراین را ادامه دهد، تاکید کرد: من نسبت به روند جنگ روسیه-اوکراین در تابستان خوش‌بین نیستم.

بورل در ادامه به خبرنگاران گفت: جنگ تا تابستان ادامه خواهد داشت و من از این مساله واهمه دارم. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه بیش از ۳۰۰ هزار نیرو جمع کرده و این رقم دو برابر آن چیزی است که او جنگ را با آن آغاز کرد.

او ادعا کرد: حضور نظامی روسیه در اوکراین "گسترده" است و روسیه همچنان به بمباران روزانه اوکراین و تخریب زیرساخت‌های نظامی آن ادامه می‌دهد.

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان تصریح کرد: ما باید آماده باشیم؛ یعنی باید به کمک به اوکراین ادامه دهیم زیرا اگر به آنها کمک نکنیم، اوکراین نمی‌تواند از خود دفاع کند.

نظرات بینندگان