arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۸۱۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۲ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

انهدام ۱۶ باند سازمان یافته جرائم در سیستان و بلوچستان/ کشف ۲۰۰ تیر راکت جنگی

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام ۱۶ باند سازمان یافته جرائم و کشف ۲۰۰ تیر راکت جنگی برای اولین بار در استان در جریان اجرای طرح "رعد ۲" خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 ایرنا: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام ۱۶ باند سازمان یافته جرائم و کشف ۲۰۰ تیر راکت جنگی برای اولین بار در استان در جریان اجرای طرح "رعد ۲" خبر داد.

سردار دوستعلی جلیلیان روز سه‌شنبه در نمایشگاه کشفیات دومین مرحله از طرح «رعد» سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این طرح با هدف تامین امنیت شهروندان با تلاش همکاران پرتلاش من در مجموعه فرماندهی انتظامی استان در هفته‌های اخیر به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی افزود: در قالب این طرح با اجرای عملیات‌های منسجم و برق‌آسا در اقصی نقاط سیستان و بلوچستان، در مجموع ۷۵۰ نفر از انواع متهمان دستگیر شدند که در میان این تعداد ۱۶ باند سازمان یافته جرائم اعم از سارقان مسلح، اشرار و مخلان نظم و امنیت عمومی وجود داشته که توسط همکاران ما متلاشی شده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تعداد ۸۲ قبضه انواع سلاح غیرمجاز جنگی در این طرح کشف و ضبط شد و ۲۰۰ تیر راکت جنگی برای اولین بار در استان پیرو رصد و اقدامات فنی و اطلاعاتی همکاران ما در پلیس اطلاعات استان کشف و ضبط شده است.

وی بیان کرد: بیش از یک تن انواع مواد مخدر در جریان اجرای طرح "رعد ۲" در سیستان و بلوچستان کشف شده و در این رابطه ۶۰ نفر از قاچاقچیان خرد و کلان در سطح استان دستگیر شده‌اند؛ همچنین بیش از ۵۰۰ معتاد متجاهر در قالب این طرح در سطح استان جمع‌آوری شدند.

سردار جلیلیان با اشاره به اینکه ارزش ریالی همه اموال مسروقه کشف شده در جریان اجرای این طرح بیش از ۳۲ میلیارد تومان بوده، گفت: اجرای طرح‌های ضربتی، فوریتی و عملیاتی ما در سطح استان تداوم خواهد داشت و برنامه داریم در هر ماه حداقل ۲ طرح ویژه در راستای برقراری نظم، امنیت و آرامش مردم استان اجرا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در کنار اقدامات سلبی و انتظامی که انجام می‌دهیم، انجام اقدامات ایجابی هم در دستورکار است و تمام تلاش خود را بکار گرفته‌ایم تا احساس امنیت را در جای جای سیستان و بلوچستان حاکم کنیم.

نظرات بینندگان