کد خبر: ۷۲۸۲۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

دیدار علی اف و رئیس اسرائیل در باکو

اسحاق هرتزوگ رئیس اسرائیل که برای سفر دو روزه وارد باکو شده، با الهام علی اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان دیدار کرد.هرتزوگ در فرودگاه بن گوریون و قبل از ترک تل آویو به مقصد باکو، جمهوری آذربایجان را «کشور دوست» خطاب کرد و ابراز امیدواری کرد که روابط و همکاری‌های دو طرف بیشتر از قبل بشود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی که برای سفر دو روزه وارد باکو شده، با الهام علی اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان دیدار کرد.

در ادامه گرمی روابط باکو و تل‌آویو رئیس‌ رژیم صهیونیستی در سفر به جمهوری آذربایجان با رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

رسانه‌های دولتی جمهوری آذربایجان ظهر روز سه شنبه (به وقت تهران) در خبری فوری گزارش دادند که سفر دو روزه رئیس رژیم صهیونیستی به این کشور با دیدار دوجانبه او با الهام علی اف در باکو آغاز شد.

خبرگزاری رسمی «آذرتاج» و دیگر رسانه‌های جمهوری آذربایجان از قبیل خبرگزاری «ترند نیوز» با انتشار دو عکس خبر دادند، اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی با الهام علی اف رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد.

رسانه‌های جمهوری آذربایجان به جزئیات بیشتری از دیدار دوجانبه هرتزوگ و علی اف اشاره نکردند و خبر دادند که اطلاعات تکمیلی از این دیدار متعاقبا منتشر خواهد شد.

رئیس رژیم صهیونیستی در فرودگاه بن گوریون و قبل از ترک تل آویو به مقصد باکو، جمهوری آذربایجان را «کشور دوست» خطاب کرد و ابراز امیدواری کرد که روابط و همکاری‌های دو طرف بیشتر از قبل بشود.

اسحاق هرتزوگ همچنین علیه ایران موضعگیری کرد و مدعی شد که ایران «یک نیروی ثبات زدا در این منطقه است و به دنبال تضعیف ائتلاف‌ها و اتحادهای صلح اسرائیل و امنیت در منطقه است».

سفر این مقام ارشد تل‌آویو به باکو در ادامه گرم شدن روابط دو طرف پس از افتتاح سفارت باکو در تل آویو با سفر وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به فلسطین اشغالی انجام شده است.

پیش از این روزنامه صهیونیستی جروزالم پست خبر داد که تل‌آویو از سال 1993 در باکو سفارت داشته و دو طرف روابط دفاعی خوبی دارند.

این رسانه چاپ فلسطین اشغالی، همچنین از نقش آفرینی الهام علی اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در زمینه بهبود روابط رژیم صهیونیستی با ترکیه ایفا کرده است.

نظرات بینندگان