arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۸۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۲ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

سردار رادان: مرزبان در پاسگاه مرزی سراوان تا آخرین نفس برای امنیت کشور ایستادند

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: در حمله تروریستی به ‌پاسگاه مرزی سراوان، مرزبانان تا آخرین نفس برای امنیت کشور ایستادند و هر چقدر دشمن از آنان خواست تسلیم شوند، نشدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: فرمانده کل انتظامی کشور گفت: در حمله تروریستی به ‌پاسگاه مرزی سراوان، مرزبانان تا آخرین نفس برای امنیت کشور ایستادند و هر چقدر دشمن از آنان خواست تسلیم شوند، نشدند.

 سردار احمد‌رضا رادان‌ در دیدار با خانواده شهید مدافع امنیت ‌سعید ربیعی‌ به آیه شریفه "کل نفس ذائقة الموت" اشاره کرد و اظهار داشت: همه انسان‌ها مسافرند و روزی باید بروند و زمان آن نزد پروردگار معلوم است، اما شهدا را خداوند متعال انتخاب می‌کند.

وی افزود: بین کسانی که مدتی را در دنیا زندگی و فوت می‌کنند با کسانی که برای امنیت، آسایش و آرامش مردم جان می‌دهند هزاران فاصله است همانند شهید ربیعی که پاداش آن نزد خداوند بی‌حد است.‌

فرمانده کل انتظامی کشور بیان داشت: در حمله تروریستی به ‌پاسگاه مرزی سراوان، مرزبانان تا آخرین نفس برای امنیت کشور ایستادند و هر چقدر دشمن از آنان خواست تسلیم شوند، نشدند.

وی بیان داشت: وقتی کسی به عنوان شهید انتخاب می‌شود خداوند به واسطه مهربانی یک شعاع زیادی از مجموعه های مختلف (خانواده، همسایگان، دوستان و همکاران) را سهیم می‌کند برای اینکه اثر وجودی شهید باز بماند و عنوان مدال شهادت ظهور ‌کند .

سردار رادان افزود: اطرافیان و همکاران شهدا در روز قیامت می‌توانند مورد شفاعت واقع شوند به شرط انجام وظیفه، همانند تلاش پدر برای فرزند شهید تا همانند شهید پرورش یابد و یا خدمت به پدر و مادر شهید که در حقیقت نوعی شرف است.

این مقام ارشد انتظامی در کشور تصریح کرد: نکته مهم این است که انتخاب مسیر زندگی باید عنایت خداوند در آن باشد به اعتقاد بنده خداوند به شهید ربیعی توجه داشت و آن را انتخاب کرد و خوب است همه ما دعا کنیم به برکت وجود شهیدان‌ عاقبت ما ختم به شهادت شود.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه وقتی آدم شرف سرباز وطن بودن را پیدا کرد بار معنوی آن بالاست، عنوان داشت: در دوران دفاع مقدس بسیجیان و سپاهیان بدون نگاه مادی وارد جنگ شدند چرا که ایمان همه نیاز مادی را کنار می گذارد و این رفتار نزد خداوند متعال پاداش خاص دارد.

سردار رادان بیان داشت: امیدواریم ما به عنوان همکاران شهید همان طوری که شما به عنوان خانواده شهید تکلیف دارید ان‌شاءالله خداوند توفیق دهد ما هم در خدمت خانواده شهدا و شهید ربیعی باشیم.

شهید سعید ربیعی در حین ماموریت تعقیب و گریز و مقابله با یک‌قاتل فراری در شهرستان اهواز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نظرات بینندگان