کد خبر: ۷۲۸۶۵۳
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۳ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

کشف بیش‌از ۲ تن مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان‌های نیمروز و خاش و چابهار و کشف ۲ تن و ۱۰۰کیلوگرم مواد افیونی از نوع تریاک خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان‌های نیمروز و خاش و چابهار و کشف ۲ تن و ۱۰۰کیلوگرم مواد افیونی از نوع تریاک خبر داد.
 
سردار دوستعلی جلیلیان  اظهارداشت: در راستای کنترل تحرکات باندهای قاچاق مواد مخدر در جنوب شرق کشور، با اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سرنخ‌هایی از فعالیت عناصر یک باند مسلح و سازمان یافته در مناطقی از جنوب و شمال استان که قصد انتقال محموله‌های سنگین مواد مخدر به عمق کشور را داشتند به دست آمد که با برنامه‌ ریزی دقیق عملیاتی انهدام این باند مسلح قاچاق در دستور کار قرار گرفت.
 
وی افزود: در این رابطه با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان در شهرستان‌های نیمروز و خاش و چابهار شناسایی و طی ۲۴ ساعت گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان های مذکور به طور هماهنگ و همزمان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین و طرح مهار، مناطق مورد نظر را تحت کنترل و رصد خود قرار دادند و موفق شدند محموله های مورد نظر را شناسایی کنند.
 
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان مسلح که با هفت دستگاه خودرو پژو و تویوتا در حال انتقال مواد افیونی در مناطق تحت نظر بودند به محض مشاهده تکاوران پلیس، اقدام به تیراندازی به سمت آنان کردند و مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک مناسب عملیاتی، مقابله به مثل کردند.
 
وی بیان کرد: در این درگیری مسلحانه که ساعتی طولی کشید سوداگران مرگ که با آتش سنگین و پرحجم تکاوران پلیس مواجه شدند با رها کردن خودروهای حامل مواد به ارتفاعات مناطق اطراف متواری و در ادامه و طی تعقیب و گریز و اقدام تاکتیکی ماموران تعداد پنج سوداگر مرگ را دستگیر که مقدار ۲ تن و ۱۰۰ کیلوگرم مواد افیونی از نوع تریاک به همراه پنج قبضه سلاح کلاش و مقادیر زیادی مهمات و فشنگ جنگی کشف شد.
نظرات بینندگان