کد خبر: ۷۲۸۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۳ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

میرتاج‌الدینی: مجلس، دولت و مردم در برابر ‌کشف حجاب ایستاده‌اند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه خط امامین انقلاب باید تداوم یابد و ارزش های فرهنگی و اسلامی حفظ شود، گفت: عده‌ای می‌خواهند کشف حجاب کنند که این را قبول نمی‌کنیم و مجلس، دولت و مردم در برابر این کشف حجاب ایستاده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه خط امامین انقلاب باید تداوم یابد و ارزش های فرهنگی و اسلامی حفظ شود، گفت: عده‌ای می‌خواهند کشف حجاب کنند که این را قبول نمی‌کنیم و مجلس، دولت و مردم در برابر این کشف حجاب ایستاده‌اند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدرضا میرتاج الدینی در آیین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، با گرامیداشت یاد و نام شهدا و امام راحل اظهار داشت: شخصیت امام به نوعی نیست که بتوان آن را با یک سخنرانی تشریح کرد، ایشان شخصیتی منحصر به فرد و خاص داشت. 

وی افزود: چکیده یک امت در شخصیت یک نفر یعنی امام راحل تجلی یافته بود، امام به خداوند، هدفش، راهش و مردمش باور داشت و بر همین اساس با دستان خالی در برابر رژیم شاهنشاهی ایستاد. 

سخنران ویژه مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام گفت: امام خمینی با دست خالی در برابر طاغوت زمان قیام کرد، آن زمان کسی باور نمی‌کرد امام بتواند با دست خالی با رژیم شاهنشاهی مقابله کند چرا که فضای خوف در جریان بود و همه از آن رژیم و ساواک واهمه داشتند اما امام با تکیه بر ایمان به خدا و تقوا این کار را انجام داد.

وی تصریح کرد: در این 34 سالی که امام در میان ما نیست شخص دیگری همچون امام پرچم را در دست گرفته و مسیر را با کمک مردم به پیش می برد، به جرات می‌توانم بگویم که هیچکسی مثل رهبری معظم انقلاب، امام را نشناخته و هیچکسی مثل ایشان راه و اندیشه او را حفظ نکرده است. 

میرتاج الدینی گفت: در دورانی که از انقلاب گذشته بسیاری می گفتند پیرو خط امام هستند اما در این دوران دیدیم که چقدر از آرمانهای اساسی انقلاب و امام فاصله گرفتند اما مقام معظم رهبری از روز اول جانشینی همواره تاکید ویژه بر ادامه یافتن راه امام داشته و دارند و با همین باور کشتی انقلاب را به پیش میبرند. 

وی افزود: امام شخصیتی بود که سخنانش مردم و جامعه را متحول می‌کرد این تحول در سایر کشورها از جمله لبنان و یمن و سوریه با شکل‌گیری مقاومت اسلامی و جبهه مقاومت خود را نشان داد، مردم این کشورها هم با شنیدن سخنان امام راحل، با اندیشه بزرگ و الهی ایشان پیش رفتند و مقاومت اسلامی را به این مرحله رساندهاند. 

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: الان 34 سال از ‌درگذشت امام راحل گذشته، هر کشوری بود با این همه فشار و مشکل و تحریم و مسائل سیاسی با شکست مواجه می‌شد اما کشور ما و مردم ما از خط امام و راه او عقب‌نشینی نکردند. 

وی با تاکید بر اینکه جوانان وصیت نامه امام راحل را مطالعه کنند چرا که در آن درسها و نکات ارزشمندی وجود دارد اظهار داشت: در حال حاضر کشور مشکلاتی دارد که نتیجه اعمال برخی سیاست‌ها و برنامه‌های غلط بوده و مردم با مشکل مواجه شده‌اند برای پاسداری از میراث امام باید تلاش شبانه روزی داشته باشیم تا بتوان این مشکلات را کاهش داد. 

میرتاج‌الدینی گفت: در عین حال باید پیشرفت‌ها را ببینیم تا مایوس نشویم، ایران در حال حاضر قدرت موشکی منطقه است از لحاظ پهپادی توانمندی چشمگیری داریم و سایر کشورها مشتاق خرید پهباد از ما هستند، هم اکنون چین تعداد قابل توجهی به ما سفارش داده، ایران کشور هسته ای است و در هوافضا و ساخت ماهواره به موفقیت رسیده در صنعت و پزشکی دستاورد زیادی داشته‌ایم که باید همه این مسائل را هم ببینیم. 

وی با تاکید بر اینکه برای خدمت به مردم باید مشکلات اقتصادی حل و رفاه ایجاد شود ادامه داد: یکی از مشکلات به طور مثال در حوزه خودرو بود که دولت لایحه‌ای به مجلس برای واردات خودرو دست دوم ارسال کرد که تصویب شد، این مسئله امری مرسوم و بدون مشکل است که می‌تواند در کنار تولید خودرو داخلی، ضمن انحصار‌شکنی، مشکل نیاز بازار به خودرو را حل و قیمت‌ها را کنترل کرد.

وی در پایان گفت: خط امامین انقلاب باید تداوم یابد و ارزش های فرهنگی و اسلامی حفظ شود، عده‌ای می‌خواهند کشف حجاب کنند این را قبول نمی‌کنیم و مجلس، دولت و مردم در برابر این کشف حجاب ایستاده‌اند. 

نظرات بینندگان