arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۹۰۸۸
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۱ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

نخست وزیر انگلیس: اگر انفجار سد کاخوفکا کار روسیه باشد، اوضاع رو به وخامت می‌رود

نخست‌وزیر انگلیس گفت، اگر مشخص شود که انفجار سد کاخوفکا کار نیروهای ولادیمیر پوتین بوده، در این صورت وضعیت "رو به زوال جدیدی" برای روسیه خواهد بود و اوضاع رو به وخامت می‌رود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: نخست‌وزیر انگلیس گفت، اگر مشخص شود که انفجار سد کاخوفکا کار نیروهای ولادیمیر پوتین بوده، در این صورت وضعیت "رو به زوال جدیدی" برای روسیه خواهد بود و اوضاع رو به وخامت می‌رود.

به نوشته روزنامه گاردین، ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس در مسیر سفر به واشنگتن برای چهارمین دیدار با جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در چهار ماه اخیر به خبرنگاران گفت: آژانس‌های اطلاعاتی و نظامی ما در حال حاضر وضعیت مربوط به انفجار سد را بررسی می‌کنند.

وی افزود: قضاوت قطعی درباره این حادثه بسیار زود است؛ اما چیزی که می‌توانم بگویم این است که اگر این انفجار عمدی بوده باشد، فکر می‌کنم بزرگترین حلمه عیله غیرنظامیان از زمان آغاز جنگ اوکراین محسوب می‌شود و همچنین وضعیت "رو به زوال جدیدی" برای روسیه خواهد بود زیرا حمله علیه غیرنظامیان وحشتناک و اشتباه است.

طبق گزارش رویترز، سد کاخوفکا یک سد مربوط به دوران شوروی در بخش تحت کنترل روسیه در جنوب اوکراین روز سه‌شنبه منفجر و باعث جاری شدن سیل در این منطقه جنگی شده است. در حال حاضر دو طرف (روسیه و اوکراین) یکدیگر را به انفجار این سد متهم می‌کنند و گزارش رسمی نسبت به عاملان آن منتشر نشده است.

نظرات بینندگان