arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۹۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۰ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

 پوتین با بن‌سلمان تلفنی گفت‌و‌گو کرد

منابع رسانه‌ای دولتی در عربستان سعودی شامل خبرگزاری رسمی واس خبر دادند که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه (دیروز) با محمد بن سلمان ولی‌عهد عربسنان سعودی تماس تلفنی برقرار کرد. بنا بر روایت ریاض، در جریان رایزنی تلفنی پوتین و بن سلمان دو طرف درباره روابط روسیه و عربستان سعودی و طرق توسعه همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف رایزنی کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: بنا بر روایت ریاض، رئیس‌جمهور روسیه با ولی‌عهد عربستان سعودی تماس تلفنی برقرار و درباره روابط دوجانبه صحبت کرد.

به رغم فشارهای بین‌المللی آمریکا برای کاهش مراودات کشورها با روسیه، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) از گفت‌و‌گوی تلفنی محمد بن سلمان و ولادیمیر پوتین خبر داد.

منابع رسانه‌ای دولتی در عربستان سعودی شامل خبرگزاری رسمی واس خبر دادند که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه (دیروز) با محمد بن سلمان ولی‌عهد عربسنان سعودی تماس تلفنی برقرار کرد.

بنا بر روایت ریاض، در جریان رایزنی تلفنی پوتین و بن سلمان دو طرف درباره روابط روسیه و عربستان سعودی و طرق توسعه همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف رایزنی کردند.

به گزارش رسانه‌های عربستان سعودی، ولی‌عهد این کشور و رئیس‌جمهور روسیه همچنین درباره تعدادی دیگر از موضوعات مورد علاقه مشترک دو کشور تبادل نظر کردند.

رایزنی تلفنی محمد بن سلمان و ولادیمیر پوتین در شرایطی انجام شده که فشارهای بین‌المللی آمریکا به دیگر کشورها برای کاهش مراودات و روابط آنها با روسیه به بهانه جنگ اوکراین ادامه دارد.

عربستان سعودی روابط خوب خود با هر دو کشور روسیه و اوکراین را حفظ کرده است. ماه گذشته بود که عربستان سعودی در نشست سران اتحادیه عرب به میزبانی جده، از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین میزبانی کرد و چند روز بعد از این نشست، وزیر کشور روسیه به عربستان سعودی سفر کرد.

نظرات بینندگان