کد خبر: ۷۲۹۲۸۰
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۰۹ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

هشدار بروز سیلاب در تهران؛ تردد و اسکان موقت در اطراف رودخانه‌ها ممنوع شد

شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی، رعد و برق، تگرگ و وزش باد شدید در شمال شرق استان تهران طی امروز جمعه ۱۹ خردادماه هشدار داد و اعلام کرد تردد و اسکان موقت در اطراف رودخانه‌ها ممنوع است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی، رعد و برق، تگرگ و وزش باد شدید در شمال شرق استان تهران طی امروز جمعه ۱۹ خردادماه هشدار داد و اعلام کرد تردد و اسکان موقت در اطراف رودخانه‌ها ممنوع است و شهروندان مراقب باشند.

با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی کشور و براساس هشدار قرمز رنگ این سازمان مبنـی بر نفوذ و فعالیت سامانه بارشی طی امروز جمعه ۱۹ خرداد در استان‌های تهران و البرز، رعد و برق و تگرگ و وزش باد شدید پیش بینی شده که احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب در رودخانه ها و مسیل‌ها وجود خواهد داشت.

شرکت آب منطقه‌ای تهران، در کنار سایر ارگان‌های مرتبط برای مهار ‌سیلاب احتمالی در حالت آماده باش بوده و اطلاع رسانی‌های مکرر این ‌شرکت به منظور آگاه سازی مردم از شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب، انجام شده است.

هشدار احتمال وقوع ‌سیلاب کاملا جدی است و شهروندان باید توجه داشته باشند که هرگونه تردد و اتراق در حاشیه ‌رودخانه و مسیل‌ها خطر آفرین و حتی مرگبار است. توقف و نصب نکردن چادرهای مسافرتی در اطراف و بستر رودخانه‌ها، عبور نکردن از عرض جریان‌های سیلابی و نیز توجه جدی به هشدارهای دستگاه‌های اجرایی مربوطه، رسانه‌ها و مسئولان و مأموران باید مورد توجه جدی شهروندان قرار بگیرد.

نظرات بینندگان