کد خبر: ۷۲۹۴۸۹
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۰ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

سیامک صفری و یادآوری تجربه «بمب یک عاشقانه»

سیامک صفری اعتقاد دارد که فیلم سینمایی «بمب؛ یک عاشقانه» توانسته است آدم‌ها، فضاها، روابط و شرایط دوران جنگ را به خوبی به مخاطبان یادآوری کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا:سیامک صفری اعتقاد دارد که فیلم سینمایی «بمب؛ یک عاشقانه» توانسته است آدم‌ها، فضاها، روابط و شرایط دوران جنگ را به خوبی به مخاطبان یادآوری کند.
 
 فیلم سینمایی «بمب؛ یک عاشقانه» به کارگردانی پیمان معادی به‌تازگی در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شده است. دومین فیلم بلند معادی در مقام کارگردان، داستان فراز و نشیب زندگی زن و شوهر جوانی است که در روزهای جنگ و بمباران، دچار اختلاف می‌شوند. این درحالی است که هر کدام از آنها درگیر دغدغه‌های کاری خود نیز هستند.
 
 
لیلا حاتمی، پیمان معادی، سیامک انصاری، حبیب رضایی، سیامک صفری، بهادر مالکی، صبا گرگین‌پور و محمود کلاری از جمله هنرمندانی هستند که در «بمب؛ یک عاشقانه» نقش‌آفرینی کرده‌اند.
 
 
سیامک صفری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون به مناسبت عرضه فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» از تجربه بازی در این فیلم گفت.
 
 
صفری بازی در فیلم سینمایی «بمب؛ یک عاشقانه» را تجربه‌ای به یادماندنی دانست و گفت: زمانی که فیلمنامه «بمب؛ یک عاشقانه» را مطالعه کردم نگاه پیمان معادی به عنوان نویسنده، فضای فیلم و پرداخت شخصیت‌های کار برای من بسیار دوست‌داشتنی بود.
 
 
او با اشاره به تصویرسازی شب‌های بمباران در فیلم ادامه داد: صحنه‌های این فیلم سینمایی مثل تصویرسازی شب‌های بمباران دوران جنگ و جمع شدن همسایه‌ها در زیرزمین خانه برای خود من یادآور خاطرات و حال و هوای جنگ بود و به نوعی تجدید خاطره به شمار می‌آمد.
 
 
این بازیگر افزود: زندگی این‌قدر پرسرعت و پر اتفاق سپری می‌شود که وقتی از چیزی دور می‌شوی تنها سایه‌هایی از آن در ذهنت باقی می‌ماند اما به خاطر دارم که در روزهای جنگ همسایه‌ها کنار یکدیگر احساس آرامش و امنیت بیشتری داشتند. در واقع همه آنچه در فضای تلخ و ترسناک جنگ اتفاق می‌افتاد، شیرینی‌های خودش را نیز داشت. با توجه به این موضوع «بمب؛ یک عاشقانه» هم توانست آدم‌ها، فضاها، روابط و شرایط آن دوره را به خوبی در ذهن مخاطبان یادآور شود.
 
 
این بازیگر در تعریف از شخصیت آقای مالکی فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» مطرح کرد: مالکی در کل شخصیتی خونسرد بود که نگاهش به جهان کمی فیلسوفانه به نظر می‌رسید. او سعی می‌کرد از همه وقایع، هرچقدر که هولناک و ترسناک بودند، خیلی ساده و با آرامش بگذرد.
 
 
صفری ادامه داد: تصویرسازی از خونسردی این شخصیت در سکانس‌‍‌هایی از فیلم با تخته نرد بازی کردن او، آن هم درست  در زمانی که دیگر همسایه‌ها از ترس بمباران استرس زیادی داشتند، تشدید می‌شد. از نظر من مالکی به ظاهر بی‌خیال بود ولی در واقع با تجربه دیگری دنیا را نگاه می‌کرد.
 
 
بازیگر فیلم «خون شد» اظهار کرد: «بمب؛ یک عاشقانه» دنیا و فضای خاص خودش را داشت؛ دنیایی که اصلا نمی‌توانم نمونه‌اش را در آثار دیگری که به عنوان بازیگر در آن‌ها حضور داشتم، پیدا کنم. بهتر است بگویم، عطر و طعم این اثر برای خودش است و این را در آثار دیگر نمی‌بینم. فیلم دارای فضایی بود که همراه با لحظات ترسناک و پر از استرسی که داشت لحظاتی هم برای خندیدن به مخاطب ارائه می‌کرد.
 
 
سیامک صفری کار کردن با معادی را جزو تجربیات خوب کاری خود دانست و گفت: پیمان معادی بسیار خوش‌فکر، آرام و پرانرژی است. اینها مجموعه‌ای از خصوصیاتی است که از همکاری با او به یاد دارم؛ کارگردانی که برخورد و تعاملش با بازیگران در ایجاد آرامش و جاافتادن درست شخصیت‌های فیلم بسیار کمک کننده بود.
 
 
او بیان کرد: قطعا کارگردان در پرداخت صحیح فیلمنامه، خط روایی فیلم و شخصیت‌پردازی‌های درست نقش موثری دارد و این مجموعه‌ای است که باعث تاثیرگذار بودن فیلم و ارتباط مخاطبان با آن می‌شود.
 
 
این هنرمند حضور محمود کلاری را به عنوان بازیگر در فیلم جذاب دانست و گفت: از آنجا که علاقه بسیاری به آقای کلاری به‌عنوان مدیر فیلمبرداری پرسابقه و محبوب سینما دارم، حضورشان در جمع بازیگران فیلم یکی از لذت‌بخش‌ترین و جذاب‌ترین خاطراتی است که از فیلم دارم.
 
 
سیامک صفری در پایان گفت: امیدوارم اکران آنلاین «بمب؛ یک عاشقانه» در پلتفرم فیلم‌نت مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد و عزیزانی که در دوران اکران موفق به تماشای کار نشده‌اند، به تماشای آن بنشینند.
نظرات بینندگان