کد خبر: ۷۲۹۵۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

راهداری: جاده تهران-چالوس تا پایان وقت امروز باز می‌شود

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه منطقه یک آزادراه تهران-شمال و مسیر شهرستانک تا چالوس در محور کندوان، تا پایان وقت امروز باز می‌شود، گفت: سیلاب اخیر بیش از 200 میلیارد تومان به محور کندوان آسیب زد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رضا اکبری، معاون راهداری سازمان راهداری  درباره آخرین وضعیت ترمیم بخش‌هایی از محور کرج ـ چالوس که به دلیل سیلاب اخیر آسیب دیده است، توضیح داد: برای بررسی این موضوع باید محور کندوان را به دو بخش تقسیم کنیم، بخش اول منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال و در ادامه از شهرستانک تا چالوس در محور کندوان است و بخش دیگر این محور، از کرج تا شهرستانک است که در سیلاب اخیر بیشترین آسیب را دیده است.

وی افزود: در بخش شهرستانک تا چالوس در حوزه استان مازندران و پس از منطقه دو آزادراه تهران ـ شمال، در محدوده کمرزرد قبل از سیاه‌بیشه یک لق‌گیری سنگ داریم و آسیبی هم به ترانشه‌ها وارد شده است که همکاران در حال انجام عملیات مربوطه هستند و مسیر تهران به چالوس بعدازظهر امروز ‌باز می‌شود.

* خسارت 200 میلیارد تومانی سیلاب به محور کندوان

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: مسیر ‌کرج تا شهرستانک در سیلاب اخیر بیشترین آسیب را دیده است،‌ در 10 نقطه مصالح از کوه ریخته است و پیش‌بینی می‌کنیم تا 10 روز آینده این محور پس از بازسازی و بهسازی، باز شود، در این منطقه یک مسیر 50 متری از جاده کاملا از بین رفته و حفره بزرگی ایجاد شده است، همکاران در حال پُر کردن حفره هستند، همچنین همزمان گروهی کارشناسی دیگر در حال پیدا کردن مسیری جایگزین هستند تا حفره را دور بزنند.این منطقه در محدوده خوزن‌کلاه است و خاکریزی زیادی لازم دارد ضمن آنکه باید گل و لای روی جاده تخلیه شود.

اکبری تأکید کرد: همه نقاط این مسیر از کرج تا شهرستانک قابل تعمیر و تثبیت است، برخی پل‌های آبرو پُر از شن و ماسه شده‌اند که باید تخلیه شوند و اصلاح برخی دیوارهای حائل در حال انجام است و امیدواریم تا 10 روز آینده مسیر کرج تا شهرستانک هم باز شود.

بنابراین گزارش، در بارندگی‌های شدید اخیر مسیر کرج تا شهرستانک در محور کندوان آسیب جدی دید و متأسفانه در این سیلاب چندین نفر مجروح و دو نفر جان باختند.

نظرات بینندگان