کد خبر: ۷۲۹۷۲۹
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۱ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

دندان‌درد باعث لغو دیدار بایدن با دبیرکل ناتو شد

طبق اطلاعیه کاخ سفید، جو بایدن پس از دندان‌درد و نیاز فوری و ناگهانی به عصب‌کشی دندان، قرار ملاقاتش با دبیرکل ناتو را به امروز (سه‌شنبه) موکول کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: طبق اطلاعیه کاخ سفید، جو بایدن پس از دندان‌درد و نیاز فوری و ناگهانی به عصب‌کشی دندان، قرار ملاقاتش با دبیرکل ناتو را به امروز (سه‌شنبه) موکول کرد.

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده حالش خوب است و روند این عمل کاملا عادی بوده است.

جو بایدن قرار ملاقاتی که قرار بود روز دوشنبه با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو داشته باشد، به امروز موکول کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا قرار بود روز دوشنبه طی رویدادی در کاخ سفید حاضر شود؛ اما کامالا هریس، معاون بایدن در این رویداد شرکت کرد.

کوین اوکانر، پزشک کاخ سفید در یادداشتی عنوان کرد: بایدن روز یکشنبه در یکی از دندان‌های آسیا کوچک در فک پایین سمت راست دچار درد شده بود. او روند اولیه مربوط به عصب‌کشی را انجام داد؛ اما صبح روز دوشنبه دردهای بیشتری را در این ناحیه گزارش کرد.

جو بایدن ۸۰ ساله که قصد شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ را دارد، زیر تیغ انتقادات بسیاری از رسانه‌ها، روزنامه‌ها و حتی پزشک سابق کاخ سفید است. بسیاری سلامت جسمی و روحی این رئیس‌جمهوری و بحث شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی را یک مساله و دغدغه جدی قلمداد کرده‌اند. چندی پیش رونی جکسون، پزشک سابق کاخ سفید با اشاره به سلامت جسمی و روحی جو بایدن، گفت که کاخ سفید برای اینکه به این رئیس‌جمهوری اجازه شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ را داده، مرتکب "قصور پزشکی" شده است.

نظرات بینندگان