کد خبر: ۷۲۹۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۱ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

وزیر نیرو: با تغییر ساعت کار ادارات شاهد صرفه‌جوییِ ۱۰۰۰ مگاواتی برق هستیم

وزیر نیرو با اشاره به تغییر ساعت کار ادارات گفت: با تغییر ساعت کار اداره‌ها، شاهد صرفه‌جوییِ ۱۰۰۰ مگاواتی برق هستیم. محرابیان تاکید کرد: همچنین با کدورت آب ناشی از گل و لای روبه رو شدیم که برای رفع آن هم تلاش شد و از دیشب تصفیه خانه‌های تهران در مدار تولید هستند و با ظرفیت کامل آب تولید می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: وزیر نیرو با اشاره به تغییر ساعت کار ادارات گفت: با تغییر ساعت کار اداره‌ها، شاهد صرفه‌جوییِ ۱۰۰۰ مگاواتی برق هستیم.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو صبح امروز در حاشیه نشست هیئت دولت گفت: توده بسیار بزرگی از سنگ و گل و لای از ارتفاع بسیار بالا وارد رودخانه شده است و ارتباط آب با شهر تهران و کرج قطع شد.

وی افزود: این واقعه در پایین دست سد کرج اتفاق افتاد و ما ناگزایر بودیم مسیر سیصدمتری را باز کنیم. اولین نکته انتقال ماشین آلات بود که تونل دسترسی مسدود شده بود و ما ماشین آلات را با روش های مختلف از مسیری باتلاقی عبور دادیم که ۴۸ ساعت این فرآیند طول کشید. بعد از انتقال تجهیزات، در حداقل زمان و در ۱۲ ساعت کانالی را حفاری کردند و ارتباط انتقال آب از دوشنبه انجام شد.

محرابیان تاکید کرد: همچنین با کدورت آب ناشی از گل و لای روبه رو شدیم که برای رفع آن هم تلاش شد و از دیشب تصفیه خانه‌های تهران در مدار تولید هستند و با ظرفیت کامل آب تولید می‌کنند.

وزیر نیرو تاکید کرد: تقریبا تمام نقاط کمبود آب برطرف شده و امیدواریم تا ساعات آتی فشار آب به حالت عادی برگردد. مردم عزیز اگر موردی بود با شماره ۱۳۲ تماس بگیرند و همکاران ما برای رفع مشکل بسیج شدند.

وزیر نیرو همچنین در پاسخ به سوال دیگری گفت: با تغییر ساعت کار اداره‌ها، شاهد صرفه‌جوییِ ۱۰۰۰ مگاواتی هستیم

نظرات بینندگان