کد خبر: ۷۲۹۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۷ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

مدودف از احتمال ایجاد یک منطقه حائل در اوکراین خبر داد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اخیرا گفته بود مسکو احتمالا در حال بررسی ایجاد منطقه حائل در اوکراین به منظور جلوگیری از این مساله است که مناطق روسیه هدف حملات اوکراین قرار گیرند. دیمیتری مدودف، رئیس جمهوری سابق روسیه در تلگرام خود و در واکنش به این اظهارات نوشت: با در نظر گرفتن تصمیمات دشمن برای تامین تسلیحات برد طولانی‌تر برای دولت کی‌یف، این منطقه حائل باید از منطقه لویو عبور کند تا بتواند نقش دفاعی واقعی ایفا کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مدودف امروز (چهارشنبه) گفت، هر منطقه غیرنظامی بالقوه ایجاد شده توسط روسیه در اوکراین باید تا مرز لهستان نزدیک شود.

به گزارش شبکه خبری راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اخیرا گفته بود مسکو احتمالا در حال بررسی ایجاد منطقه حائل در اوکراین به منظور جلوگیری از این مساله است که مناطق روسیه هدف حملات اوکراین قرار گیرند.

دیمیتری مدودف، رئیس جمهوری سابق روسیه در تلگرام خود و در واکنش به این اظهارات نوشت: با در نظر گرفتن تصمیمات دشمن برای تامین تسلیحات برد طولانی‌تر برای دولت کی‌یف، این منطقه حائل باید از منطقه لویو عبور کند تا بتواند نقش دفاعی واقعی ایفا کند.

مسکو بارها کی‌یف را به استفاده از تسلیحات غربی برای حمله به اهداف غیرنظامی در روسیه متهم کرده است. ماه گذشته میلادی، انگلیس تعداد نامشخصی موشک "استورم شدو" را به کی‌یف ارائه کرد که برد آنها بیش از ۲۵۰ کیلومتر است. مسکو مدعی شد که این تسلیحات بعدا توسط نیروهای اوکراینی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در شهر لوهانسک استفاده شد.

مدودف که در حال حاضر به عنوان معاون رئیس شورای امنیت روسیه فعالیت می‌کند، همچنین به آنچه که به گفته او "همدستی اثبات شده" کشورهای غربی در خرابکاری خطوط لوله گاز نورد استریم در پاییز گذشته میلادی بود، اشاره کرد و افزود: در این مورد مسکو هیچ محدودیتی برای اجتناب از تخریب ارتباطات کابلی دشمن در کف اقیانوس ندارد.

نظرات بینندگان