کد خبر: ۷۲۹۹۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۷ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

شرکت معروف پیرکس اعلام ورشکستگی کرد

شرکت تولید شیشه‌آلات پیرکس روز گذشته اعلام ورشکستگی کرد و اظهار داشت: افزایش نرخ بهره و سخت‌تر شدن دریافت اعتبار باعث شده تا این شرکت نتواند به تعهدات خود عمل کند. شرکت اینستنت بندز که مالک پیرکس است حدود یک میلیارد دلار دارایی و بدهی دارد و شب گذشته در دادگاه ورشکستگی جنوب تگزاس اعلام ورشکستگی کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: شرکت اینستنت برندز که تولید شیشه‌آلات پیرکس را در زیرمجموعه خود دارد و از شهرت برخوردار است، شب گذشته اعلام ورشکستگی کرد.

‌‌‌به گزارش رویترز، شرکت تولید شیشه‌آلات پیرکس روز گذشته اعلام ورشکستگی کرد و اظهار داشت:‌ افزایش نرخ بهره و سخت‌تر شدن دریافت اعتبار باعث شده تا این شرکت نتواند به تعهدات خود عمل کند.

شرکت اینستنت بندز که مالک پیرکس است حدود یک میلیارد دلار دارایی و بدهی دارد و شب گذشته در دادگاه ورشکستگی جنوب تگزاس اعلام ورشکستگی کرد.

این شرکت البته اعلام کرده که همزمان با تغییر ساختار خود به فعالیتش ادامه خواهد داد.

بن گادبویس، مدیرعامل پیرکس، گفته که سخت‌تر شدن امکان دریافت اعتبار و بالا رفتن نرخ بهره، روی نقدینگی این کشور تأثیر گذاشته و ساختار سرمایه‌اش را ناپایدار کرده است.

این شرکت در منطقه داونرز گرو ایالت ایلینوی آمریکا واقع شده والبته هنوز جزئیات بیشتری از این اقدام خود منتشر نکرده است.

شرکت اینسنت برندز در کنار تولید شیشه‌آلات آشپزخانه پیرکس در زمینه تولید برخی دیگر از وسایل آشپزخانه از جمله زودپز فعالیت می‌کند.

نظرات بینندگان