arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۲۹۹۵
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۷ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۱

بازدید محسن رضایی از پژوهشگاه صنعت نفت +تصاویر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در محل پژوهشگاه صنعت نفت ضمن بازدید از این مرکز با مدیران، پژوهشگران و کارشناسان پژوهشگاه به گفت و گو پرداخت.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جریان این بازدید 3 ساعته در محل پردیس بالادستی اکتشاف و تولید نفت و همچنین در محل واحدهای پایلوت تولید اکسیدهای نانو ساختار، مجموعه پایلوت های تبدیل گاز طبیعی، تبدیل نفت خام سنگین به نفت سبک، تبدیل گاز شیرین و چند طرح پژوهشی دیگر حاضر شد و با مدیران و کارشناسان این طرح ها از نزدیک گفت و گو کرده و در جریان امور و پژوهش ها و آخرین دستاوردهای این حوزه ها قرار گرفت. 

دکتر محسن رضایی پس از بازدید از بخش های مختلف، در جمع مدیران و کارشناسان پژوهشگاه صنعت نفت به بازدید چند ماه قبل مقام معظم رهبری از این مرکز اشاره کرد و گفت: بازدید مقام معظم رهبری در انتهای سال گذشته از این پژوهشگاه را به فال نیک گرفته و توجه ایشان به مراکز پژوهشی را باعث بالندگی و رشد پژوهش و علم در کشور می دانم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس ترکیب تخصص و روحیه جهادی را از ویژگی های پژوهشگاه صنعت نفت دانست و گفت: ترکیب تخصص و تعهد همچون دوران دفاع مقدس معجزه آفرین بوده است و اگر هر کدام این ها در ترکیب متناسبی با یکدیگر قرار نگیرد نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور چشمگیر بانوان در این مرکز، از مدیریت جهادی و عالمانه پژوهشگاه تشکر کرد که زمینه ترکیب تخصص و تعهد در این محیط را به خوبی فراهم آورده است.

دکتر رضایی با اشاره به اینکه مهم ترین مساله امروز ما اقتصاد مقاومتی است گفت: هدف اقتصاد مقاومتی بازسازی و احیاء اقتصاد ملی است. موجودیت این اقتصاد که ایرانی و اسلامی است باید هر چه بهتر معلوم و مشخص شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با تحقق استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی سیاست ملی در انقلاب شکل گرفت و دفاع ملی ما در جنگ تحمیلی احیاء شد، امروز نیز اقتصاد ملی ما هم باید در شرایط تحریم احیاء شود. 

دکتر رضایی با بیان این که امروز توسعه کشور، با الگوهای محافظه کارانه پیش نمی رود تصریح کرد: تحریم های ظالمانه و تحمیلی برای ملت ما می تواند یک فرصت هم باشد تا علاوه بر خنثی سازی آنها با کمک متخصصین و نخبگان و آحاد مردم، اقتصاد ملی شکوفای ایران اسلامی نیز محقق شود.

وی افزود: این راهی است که باید با اعتماد به مردم و نخبگان و پژوهشگران جامعه طی کنیم و برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به ظرفیت های مردمی داخل کشور همچون پژوهشکده های معتبر سهم و نقش داده شود.

دکتر رضایی به دولتمردان توصیه کرد که بیشتر به امور هدایتی و نظارتی بپردازند و افزود: دولتمردان باید به مردم و نخبگان در کشور هر چه بیشتر اعتماد کنند .
دکتر رضایی در ادامه مدیریت را گمشده اصلی کشور دانست و گفت: در کشور علم و عالم و منابع وجود دارد ولی مدیریتی که به خوبی این ها را ترکیب کرده و با کمترین هزینه بیشترین سود را بدست آورد کمتر داریم که باید به این سمت و همچنین رسیدن به مدیریت یکپارچه، عملیاتی و هوشمند حرکت کنیم.

دکتر رضایی در ادامه گفت: اگر ما دیروز قدرت ملی و سیاست ملی را بوجود آوردیم امروز می توانیم تولید ثروت داشته باشیم و من با اطلاع و به جد معتقدم موفقیت ما در اقتصاد ملی می تواند بیشتر از سیاست و دفاع نیز باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بر شمردن ویژگی های اقتصاد مقاومتی گفت: این نوع اقتصاد، مردمی است و از ظرفیت های مردم و نخبگان در آن استفاده می شود ضمن این که از دانش فنی دنیا هم در آن استفاده می شود.

دکتر رضایی خاطر نشان کرد: پژوهشگاه صنعت نفت ایران با ویژگی های خاصی که دارد و با کار عالمانه و متعهدانه ای که در آن صورت می گیرد یک نمونه از الگوی اقتصاد مقاومتی است که باید زمینه گسترش این الگو در کشور هر چه بیشتر فراهم آید. 

دکتر رضایی همچنین با تاکید بر ضرورت ایجاد یک شهر علمی انرژی در کشور تصریح کرد: شهر علمی انرژی می تواند با محوریت پژوهشگاه صنعت نفت در تهران تشکیل شود که انجمن های علمی انرژی و دفاتر ارتباط با دانشگاه و صنعت در درون آن ساماندهی یابند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان افزود: این شهر علمی می تواند بعنوان الگوی شهرهای علمی ایران 1404 طراحی و ساخته شود.
نظرات بینندگان