arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۰۰۳۴
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۹ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

هشدار هواشناسی برای باد شدید در تهران تا شنبه

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد، نسبت به وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا از امروز تا شنبه ۲۷ خرداد ماه هشدار داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد، نسبت به وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا از امروز تا شنبه ۲۷ خرداد ماه هشدار داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به رشد ابرهای همرفتی در ارتفاعات این استان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب و افزایش گرادیان فشاری و به تبع آن وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و نیز رگبار و رعد و برق در ارتفاعات و نیمه شمالی استان هشدار داد.

بر اساس آنچه اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرده است، فعالیت این سامانه از بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۲۵ خرداد آغاز می‌شود و تا شنبه ۲۷ خرداد ادامه دارد. مخاطرات یاد شده در بعد از ظهر امروز، مناطق جنوبی و غربی استان تهران، در روز جمعه، نیمه شمالی و مناطق جنوبی استان تهران و در روز شنبه، مناطق جنوبی و غربی استان تهران را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

بر این اساس در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری نظیر داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات، احتمال شکسته شدن درختان کهنسال و در ارتفاعات صاعقه و لغزندگی جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود.

در همین راستا اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، عدم توقف وسایل نقلیه در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره، عدم استقرار در نواحی مرتفع نظیر داربست ها و آمادگی دستگاه‌های امدادرسان توصیه کرده است.  

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

نظرات بینندگان