arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۰۰۵۰
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۲۲ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

ضرغامی: حکم تعلیق ۶ ماهه برای مدیر حافظیه شکسته شد

عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی ‌گفت: خوشبختانه با همراهی مسئول دفتر رئیس جمهور و مقامات قضایی، حکم تعلیق ۶ ماهه برای خانم ادهمی بعد از اعتراض ما نقض شد و‌ ما الان‌ هیچ مشکل قضایی در حافظیه نداریم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برنا: وزیر میراث فرهنگی ‌گفت: خوشبختانه با همراهی مسئول دفتر رئیس جمهور و مقامات قضایی، حکم تعلیق ۶ ماهه برای خانم ادهمی بعد از اعتراض ما نقض شد و‌ ما الان‌ هیچ مشکل قضایی در حافظیه نداریم.

عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه دومین نکوداشت چهره های ماندگار میراث فرهنگی با حضور در جمع خبرنگاران درباره پلمب ها و بازداشت های اخیر در حوزه میراث و گردشگری گفت: در چند روز آینده آقای محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه در وزارت میراث مهمان ما خواهند بود.

وی افزود: مجموعه ای از مسائل در حوزه قضایی داریم که مطرح می کنیم و می دانم ایشان نگاه مثبتی دارند و‌ اگر مسائلی لاینحل مانده باشد، حل می‌کنند.

ضرغامی تصریح کرد: عمده مسائل حوزه مأموریت ما باید در دستگاه قضایی شعبه ویژه داشته باشد چون هر قاضی ای نمی تواند با استناد به قوانین عمومی در مورد برخی تحلفات در این حوزه قضاوت کند، ممکن است همین حرف من مورد انتقاد قرار گیرد که من در حوزه قضایی دخالت می کنم اما من با احترام کامل به دستگاه قضایی پیشنهاد می دهم مجموعه ای تخصصی باید در مورد تخلفات حوزه میراث و گردشگری حکم دهد، همانطور که در رسانه یا برای روحانیت دادگاه ویژه داریم.

وزیر میراث فرهنگی در مورد پلمب‌ اقامتگاه ها گفت: معتقد بودم جایی که محل اقامت است و مردم از قبل رزرو کردند به خصوص اگر خارجی باشند، نباید پلمب شود چون تبعات دارد، درباره حافظیه هم که هم‌ من هم معاون میراث واکنش نشان دادیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با همراهی مسئول دفتر رئیس جمهور و مقامات قضایی، حکم تعلیق ۶ ماهه برای خانم ادهمی بعد از اعتراض ما نقض شد و‌ما الان‌ هیچ مشکل قضایی در حافظیه نداریم.

ضرغامی رعایت قوانین کشور در حوزه عفاف و حجاب را لازم الاجراست دانست و گفت: الان کنسرت خوبی در کاخ موزه سعد آباد داریم و مردم هم استقبال خوبی کرده اند، منتها برنامه ریزی طوری است یک اقلیت انگشت شمار که من آنها را گروه فشار جدید نامگذاری کردم از شادی مردم خوشحال نیستند و می آیند شعار ساختارشکنانه می دهند که البته خود مردم با آنها برخورد می کنند.

نظرات بینندگان