arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۰۰۵۲
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۳ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

حمله پهپادی ترکیه به شمال سوریه ۱۶ کشته برجای گذاشت

دیده بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن قرار دارد، پنجشنبه شب اعلام کرد: دستکم ۱۶ تن در حمله پهپادی ترکیه به شمال سوریه کشته شدند که اکثریت آنها را نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) و گروه‌های محلی وابسته به آن تشکیل می‌دهند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: دیده بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن قرار دارد، پنجشنبه شب اعلام کرد: دستکم ۱۶ تن در حمله پهپادی ترکیه به شمال سوریه کشته شدند که اکثریت آنها را نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) و گروه‌های محلی وابسته به آن تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری "فرانسه"، این حمله در دو منطقه "تل رفعت" و "منبج" در استان حلب و مناطقی رخ داده که در کنترل نیروهای کرد است و پیش از آن نیز ترکیه بارها عزم خود را برای حمله نظامی به آن اعلام کرد.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در این حمله چهار تن از نیروهای دمکراتیک سوریه مورد حمایت آمریکا کشته شدند.

این مرکز حقوق بشری اعلام کرد که این افراد در جریان حمله پهپادی به خودرو نظامی آنها در جاده‌ای در استان الحسکه در شمال شرق سوریه کشته شدند.

به گزارش این مرکز، ۶ تن دیگر نیز از شورای نظامی "منبج" متشکل از پیکارجویان محلی کرد سوریه هستند که زیر چتر نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) فعالیت دارند و هدف پهپادی قرار گرفته و کشته شدند.

این مرکز مدعی شد که پنج تن دیگر از این افراد نیز نیروهای ارتش سوریه بودند که در حمله پهپادی ترکیه به "تل رفعت" کشته شدند.

یک غیر نظامی نیز برای مدیریت خودمختار کردهای سوریه در منبج کار می کرده نیز در این حمله کشته شده است.

وزارت دفاع ترکیه با تأیید این حملات گفت که نظامیان این کشور به نابودی لانه تروریست‌ها در منبج و تل رفعت ادمه می دهند.

این وزارتخانه اعلام کرد که ۱۶ تروریست در سوریه کشته شدند، تعبیری که ترکیه برای پیکارجویان کرد سوریه استفاده می‌کند.

"رامی عبدالرحمن" مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه به فرانس پرس گفت که از آغاز این هفته، حملات پهپادهای ترکیه به مناطق تحت کنترل نیروهای کرد شدت گرفته که دیروز چهارشنبه این مسأله به اوج خود رسیده است.

آنکارا نوار مرزی به طول ۱۲۰ کیلومتر را در شمال سوریه در اختیار دارد و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه بارها اعلام کرده که کشورش در تلاش است که یک منطقه امن به عمق ۳۰ کیلومتر را ایجاد کند.

نظرات بینندگان