arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۰۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۱ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

کفاشیان: بهترین تصمیم من انتخاب کی‌روش بود؛ همه مردم آن را تایید کردند

علی کفاشیان درباره انتخاب بهترین تصمیم خود در دوران ریاستش در فدراسیون فوتبال گفت: اگر بخواهم یک تصمیمم را به عنوان بهترین تصمیم انتخاب کنم،‌ انتخاب کی‌روش را عنوان می‌کنم. حضور کی‌روش در ایران اتفاقی بود که همه مردم آن را تایید کردند. کی‌روش توانست فوتبال ما را متحول کند و ما از آن پس هر دوره توانستیم به جام جهانی برویم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برنا: رئیس پیشین فدراسیون فوتبال معتقد است بهترین تصمیمش در فوتبال انتخاب کارلوس کی‌روش بود.

علی کفاشیان در حاشیه اولین نشست حکمرانی در ورزش گفت: حکمرانی در ورزش یک واژه جدید است و برای آن دانشکده‌ای هم تشکیل شده است. چند شاخه دارد و یک شاخه هم مربوط به ورزش است. حکمرانی شامل سیاست‌هایی است که باید در دولت مطرح شود و سپس اجرا و نظارتی قوی در آن صورت گیرد. آن هم نه با زور. بلکه به عنوان یک سیاست.

وی افزود: نباید یک باشگاه ۹۵ بودجه را صرف یک رشته کند و بقیه بودجه را خرج بقیه رشته‌ها. وقتی سیاست‌گذاری وجود داشته باشد دیگر مدیرها نمی‌توانند سلیقه‌ای برخورد کنند. مثل یک کشور با سیاست درست که در آن رئیس جمهور نمی تواند هر طور خواست عمل کند و باید در قالب یک سیستم پیش برود. نباید سلیقه‌ای عمل شود. وقتی سیاست‌گذاری درست باشد همه در یک جهت عمل می‌کنند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره رعایت این مساله در دوران مدیریت خود عنوان کرد: همیشه سعیم بر این بوده سیاستگذاری‌های خودم را داشته باشم و اثرگذار باشم. سعی کردم به مجموعه‌های زیر دستم اختیار دهم. به طور مثال اگر سرمربی انتخاب می‌کردم به او می گفتم هیچ‌وقت در مسائل فنی دخالت نمی‌کنم و اگر رئیس کمیته داوران انتخاب می‌کردم، اختیارات با او بود. همیشه این مسائل را رعایت می‌کردم مگر آنکه دخالت نهادهای نظارتی بوجود می‌آمد.

کفاشیان که مدت‌هاست از فوتبال دور شده تاکید کرد: دلتنگ فوتبال شوم؟ اصلا. به هیچ وجه علاقه ندارم به فوتبال برگردم. فوتبال های خارجی را بیشتر مشاهده می‌کنم و به شدت هم علاقمند شده‌ام. تیم خاصی را البته دوست ندارم. دربی‌ها را می‌بینم. بازی‌های حذفی و مهم را هم می‌بینم. چه داخلی و چه خارج.

او در پایان درباره انتخاب بهترین تصمیم خود در دوران ریاستش در فدراسیون فوتبال گفت: اگر بخواهم یک تصمیمم را به عنوان بهترین تصمیم انتخاب کنم،‌ انتخاب کی‌روش را عنوان می‌کنم. حضور کی‌روش در ایران اتفاقی بود که همه مردم آن را تایید کردند. کی‌روش توانست فوتبال ما را متحول کند و ما از آن پس هر دوره توانستیم به جام جهانی برویم.

نظرات بینندگان