کد خبر: ۷۳۰۲۰۴
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۴ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

قیمت میلگرد ، ورق سیاه و آهن آلات در بازار امروز

دکتر لوئیجی محقق نبود و به‌ صورت اتفاقی با این پدیده روبرو شد، اما بعد از او در سال‌ های بین 1745 الی 1827 میلادی دانشمندی به نام السنادرو ولتا تحقیقات زیاد و کاملی در این زمینه انجام داد و نام گالوانیک را برای جریان الکتریکی تولید شده از واکنش‌ های شیمایی مواد انتخاب کرد. در کنار این پدیده تحقیقات زیادی روی نحوه اکسیداسیون و خوردگی محصولات آهنی انجام می‌ شد تا بتوانند از این واکنش‌ های مخرب در آهن‌ ها جلوگیری کنند .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

قیمت میلگرد ، ورق سیاه و آهن آلات در بازار امروز

به طور کلی در سطح جامعه اکثر مردم کم و بیش نام میلگرد را شنیده اند و و آن را به عنوان نوعی از مصالح به کار رفته در ساختمان سازی مقاوم به حساب می آورد. اما اگر به طور تخصصی تر بخواهیم به معرفی میلگرد و نقش آن در بتن مسلح بپردازیم، باید گفت در ساختمان سازی امروزی از پی و شالوده تا کف سازی ستون های ساختمان در همه موارد از میلگرد استفاده می ‌شود و به بالابردن مقاومت ساختمان کمک می نماید ،‌ در ادامه با ما همراه باشید .

میلگرد چیست ؟

از میلگرد ها به ‌طور گسترده در ساختمان‌سازی استفاده می شود ، تا در زمان زلزله و وارد شدن فشار به سازه، مانع از جابجا شدن آن در بتن گردد. میلگردهای تولیدی در سایز، اندازه و قطرهای متنوعی ساخته می‌شوند . علاوه بر این قیمت میلگرد هر کارخانه با کارخانه دیگر متفاوت می‌باشد .

میلگرد نوعی پروفیل طویل و توپر است که برای بهبود مقاومت کششی بتن استفاده می شود، زیرا بتن ماده ای بسیار مستحکم و مقاوم در برابر تنش های فشاری است، اما در برابر تنش کششی بسیار ضعیف عمل می کند. به همین دلیل و با هدف جبران ضعف مقاومت کششی بتن از انواع میلگرد آجدار درون بتون استفاده می کنند . میلگردها از اصلی ترین و پرفروش ‌ترین مقاطع فولادی در صنعت ساختمان سازی است و انواع مختلفی دارد. معمولا نوع فولادی میلگرد در صنعت ساخت‌ و ساز استفاده می شود، زیرا ازدیاد طول فولاد در اثر دماهای بالا (ضریب انبساط حرارتی) تقریباً برابر با بتن است. به طور کل استفاده از میلگرد در سازه های بتنی منجر به ساخت سازه ای با قابلیت باربری بالاتر، شکل پذیری بیشتر و عمر طولانی تر می گردد .

میلگرد ساده چیست ؟

به مقطع فولادی که آجدار نباشد ، ساده گفته می‌شود. این محصول، در پروژه‌های ساختمانی دارای کاربردهای گسترده‌ای است. درواقع تفاوت‌های زیادی بین نوع ساده این محصول و آجدار وجود دارد و به‌نوعی باهم قابل قیاس نیستند .

میلگرد آجدار چیست ؟

منظور از آج برجستگی هایی ست که بر روی میلگرد قرار دارد. این برجستگی ها به منظور افزایش اتصال میلگرد به بتن روی آن قرار داده می شود. میلگردهایی که فاقد آج هستند را میلگرد ساده و میلگردهایی که دارای آج هستند را آجدار می نامند. میلگردها از نظر شکل آج نیز با هم تفاوت دارند .

ورق سیاه چیست ؟

ورق سیاه ، محصول نورد گرم است؛ در نتیجه، در دماهای بسیار بالا تولید می‌شود. به سبب این که ظاهر این ورق مات و جنس آن خشن است، با عنوان ورق سیاه شناخته می‌شود . ورق سیاه در برابر ورق‌های روغنی، گالوانیزه و رنگی قرار می‌گیرد که محصول نورد سرد هستند ، برای استعلام قیمت ورق سیاه می توانید با کارشناسان فولادین تماس حاصل نمایید .

قیمت میلگرد ، ورق سیاه و آهن آلات در بازار امروز

ورق گالوانیزه

ورق‌ های گالوانیزه تحت تکنولوژی خاصی به نام گالوانیزاسیون تولید می‌ شوند. این شیوه در بار اول به‌ صورت تصادفی با ترکیب دو عنصر در محلول که خواص الکتریکی کاملاً متفاوتی داشتند ابداع شد که خاصیت پیل الکتریکی را به وجود آوردند. این خاصیت اولین بار توسط فردی به نام دکتر لوئیجی گالوانی که در سال‌ های 1737 الی 17985 میزیسته است کشف شد. دکتر لوئیجی محقق نبود و به‌ صورت اتفاقی با این پدیده روبرو شد، اما بعد از او در سال‌ های بین 1745 الی 1827 میلادی دانشمندی به نام السنادرو ولتا تحقیقات زیاد و کاملی در این زمینه انجام داد و نام گالوانیک را برای جریان الکتریکی تولید شده از واکنش‌ های شیمایی مواد انتخاب کرد. در کنار این پدیده تحقیقات زیادی روی نحوه اکسیداسیون و خوردگی محصولات آهنی انجام می‌ شد تا بتوانند از این واکنش‌ های مخرب در آهن‌ ها جلوگیری کنند .

شرکت های گوناگون در تولید ورق های گالوانیزه خود از استاندارد های مختلفی استفاده می کنند. استفاده از استاندارد متفاوت باعث می شود که ورق گالوانیزه نهایی ایجاد شده هم از نظر ویژگی ها و کاربرد تفاوت داشته باشد. استانداردهای زیادی برای ساخت این نوع ورق ها وجود دارد که برخی از آن ها بین المللی و برخی هم ملی هستند. اما معمولا بسیاری از آن ها قابل تبدیل به یک دیگر هستند .

قیمت میلگرد ، ورق سیاه و آهن آلات در بازار امروز

قیمت روز آهن آلات از فولادین

بازار آهن ، بازار پر تلاطم می باشد ، به همین جهت اطلاع از قیمت لحظه ای مقاطع فولادی برای فعالان این حیطه امری ضروری است ، برای استعلام قیمت آهن و انواع مقاطع فولادی می توانید با کارشناسان فولادین تماس حاصل نمایید .

نظرات بینندگان