arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۰۳۵۳
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۵ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

واچر هتل چیست؟

این نوع بلیط‌های الکترونیکی، توسط شرکت‌ها و همچنین وب‌سایت‌های گردشگری صادر می‌شوند و به عنوان یک نوع روش پرداخت برای اقامت در هتل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بلیط الکترونیکی اطلاعاتی در مورد تاریخ اقامت شما در هتل ثبت شده است. با توجه به سادگی استفاده و دسترسی آسان به این کوپن اقامت، استفاده از آن در بین مسافران بسیار محبوب است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

واچر هتل یک نوع کوپن الکترونیکی است که با استفاده از آن می‌توان هتل مورد نظر را رزرو کرد. برای دریافت این کوپن الکترونیک لازم است به وب‌سایت‌های معتبر و خوش سابقه در زمینه رزرو هتل، مراجعه کرد.

فهرست مطالب

  • چگونه واچر هتل بگیریم؟
  • کاربرد واچر هتل چیست؟
  • نکاتی در رابطه با واچر هتل
  • اگر اطلاعات ما در واچر هتل اشتباه بود، چکار کنیم؟
  • اگر در سفرهای خارجی پس از دریافت واچر هتل، موفق به اخذ ویزا نشدیم، چه اقدامی باید انجام دهیم؟
  • سوالات متداول واچر هتل

واچر هتل چیست؟ واچر هتل یک نوع بلیط الکترونیکی است که بعد از رزرو آنلاین هتل صادر خواهد شد. این نوع بلیط‌های الکترونیکی، توسط شرکت‌ها و همچنین وب‌سایت‌های گردشگری صادر می‌شوند و به عنوان یک نوع روش پرداخت برای اقامت در هتل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بلیط الکترونیکی اطلاعاتی در مورد تاریخ اقامت شما در هتل ثبت شده است. با توجه به سادگی استفاده و دسترسی آسان به این کوپن اقامت، استفاده از آن در بین مسافران بسیار محبوب است. بهره‌گیری از این بلیط اینترنتی دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به صورت مفصل به ذکر توضیحاتی در مورد این موضوع خواهیم پرداخت. بوکینگ، معتبرترین وب‌سایت برای رزرو هتل خارجی ارزان است.

واچر هتل چیست؟

نمونه واچر هتل ایرانی

چگونه واچر هتل بگیریم؟

برای دریافت واچر هتل می‌بایست به یکی از وب‌سایت‌های معتبر رزرو هتل یا اپلیکیشن مخصوص رزرواسیون هتل مراجعه کنید و مراحل رزرو هتل را پشت سر بگذارید. واچر هتل‌ را با نام کوپن اقامت نیز می‌شناسند. پس از پرداخت هزینه یا پیش پرداخت توسط شما، واچر به صورت الکتریکی صادر خواهد شد. اطلاعات موجود در واچر شامل مواردی چون: جزئیات رزرو هتل، نام هتل، تاریخ ورود و خروج و مبلغ پرداختی است. امکان دریافت نسخه چاپی واچر نیز بعد از گذر از مراحل ذکر شده فراهم خواهد بود. شما می‌توانید بلافاصله بعد از ورود به هتل مورد نظر کد واچر را به پذیرش هتل ارائه دهید و اتاق خود را تحویل بگیرید.

کاربرد واچر هتل چیست؟

واچر هتل به عنوان یک سند مالی برای اقامت در هتل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای دریافت این سند مالی لازم است که مبلغی را به عنوان پیش پرداخت یا کل هزینه اقامت هتل، پرداخت کنید. با انجام این کار اقامت شما در هتل مورد نظر رزرو خواهد شد. واچر به عنوان یک پول الکتریکی عمل می‌کند و حاوی یک کد رزرو است. با ارائه این کد رزرو به پذیرش هتل، اجازه ورود به اتاق هتل به شما داده می‌شود. برخی از واچرها در چندین هتل در سراسر دنیا قابل استفاده هستند. مزیت دیگری که در مورد این کوپن‌های اقامت وجود دارد، قابل استفاده بودن آنها در تعطیلات و تورهای گردشگری مختلف است. وب‌سایت‌های رزرواسیون معتبر بلافاصله بعد از انجام رزرو، واچر را برای کاربران خود صادر خواهند کرد. این یکی از ویژگی‌های مهمی است که یک وب‌سایت مخصوص رزرو هتل باید داشته باشد.

واچر هتل چیست؟

نمونه خارجی واچر هتل

نکاتی در رابطه با واچر هتل

نکات مهمی که هنگام رزرو هتل‌های مختلف باید مد نظر قرار دهیم عبارت است از:

بررسی شرایط استفاده از واچر هتل

حتما قبل از صدور واچر، شرایط استفاده از آن را در سایت مورد نظر مورد بررسی قرار دهید. هماهنگی قوانین استفاده از واچر هتل و شرایط شخصی شما از اهمیت بسیاری برخوردار است.

تعداد همسفران خود را در نظر بگیرید

برخی از واچرها تنها برای یک نفر قابل استفاده هستند. حتما قبل از رزرو هتل مورد نظر، تعداد همسفران خود را در نظر بگیرید.

اعتبار واچر را مورد بررسی قرار دهید

بعضی از واچر هتل‌ها، تنها برای مدت زمان محدودی اعتبار دارند. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از صدور واچر شرایط شخصی خود را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهید.

خرید واچر از سایت‌های معتبر

مهمترین نکته‌ای که در مورد این بلیط الکترونیکی باید به آن توجه کنید، اعتبار شرکت یا وب‌سایت صادر کننده آن است. حتما این بلیط الکتریکی را از وب‌سایت‌ها و شرکت‌های خوش سابقه خریداری کنید. همچنین توصیه می‌شود حتما نسخه چاپی از واچر را در سفر همراه خود داشته باشید.

مزایای صدور واچر هتل

رزرو هتل به صورت آنلاین و صدور واچر هتل دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به توضیح در مورد آن می‎پردازیم.

صرفه جویی در هزینه: با استفاده از بلیط الکترونیکی مخصوص رزرو هتل، می‌توانید به طرز محسوسی هزینه اقامت خود را کاهش دهید. همچنین امکان استفاده از تخفیفات ویژه نیز در صورت رزرو آنلاین هتل فراهم خواهد بود.

آسانی در رزرو: شما می‌توانید به راحتی شرایط و امکانات هتل‌های مختلف را در خانه مورد بررسی قرار داده و برای رزرو یکی از آنها اقدام کنید. امکان مقایسه قیمت‌ها در رزرو آنلاین هتل نیز برای شما فراهم خواهد بود. 

فعال سازی آسان: فعال سازی و همچنین استفاده از این نوع بلیط الکترونیکی، بسیار آسان است. برای انجام این کار کافی است به وب‌سایت هتل مورد نظر مراجعه کرده و در قسمت رزرو اتاق، کد واچر و تاریخ رزرو هتل را وارد کنید. با گذر از این مرحله ساده، فعال سازی واچر انجام خواهد شد و شما می‌توانید در زمان مقرر به هتل مورد نظر مراجعه کنید.

قابلیت هدیه دادن: یکی از ارزشمندترین هدایایی که شما می‌توانید به عزیزان خود دهید، واچر هتل است.

نحوه استعلام واچر

برای استعلام واچر هتل لازم است به وب‌سایت رزرواسیون هتل‌ها مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را در بخش مخصوص وارد کنید. همچنین امکان تماس تلفنی با هتل مورد نظر و استعلام واچر وجود دارد. اطلاعات مورد نیاز برای استعلام واچر عبارت است از: نام هتل، تاریخ ورود و خروج، تعداد افراد و پیش پرداخت واریزی است.

اگر اطلاعات ما در واچر هتل اشتباه بود، چکار کنیم؟

مشکل رایجی که هنگام صدور واچر رخ می‌دهد، اشتباه بودن اطلاعات اشخاص در آن است. در صورت بروز چنین مشکلی، توصیه می‌کنیم با هتل مورد نظر تماس حاصل فرمایید و موضوع را با آنها در میان بگذارید. معمولا شماره تلفن و راه‌های ارتباطی هتل، در وب‌سایت مورد نظر درج شده است. افراد مشغول بکار در هتل، برای اصلاح اطلاعات موجود در واچر اقدام می‌کنند یا حتی ممکن است یک واچر جدید برای شما صادر کنند. همچنین توصیه می‌شود هنگام رزرو آنلاین هتل، اطلاعات شخصی خود را با دقت وارد کنید تا هنگام تحویل اتاق هتل با مشکل مواجه نشوید. در صورتی که قصد رزرو هتل در خارج از کشور را دارید، توجه به این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است.

واچر هتل چیست؟

واچر هتل چیست؟

تاخیر در تحویل واچر هتل، مشکل دیگری است که ممکن است در ارتباط با این بلیط الکترونیکی رخ دهد. به همین دلیل توصیه می‌شود، رزرو هتل را از وب‌سایت‌های شناخته شده و معتبر انجام دهید. با مراجعه به وب‌سایت بوکینگ می‌توانید بهترین هتل‌های داخلی و خارجی را رزرو کرده و پرداخت هزینه هتل خارجی را با استفاده از کارت بانکی ایرانی انجام دهید. توجه کنید که صدور واچر در این وب‌سایت، بلافاصله بعد از انجام رزرو شما انجام خواهد شد. خدمات ارائه شده توسط این وب‌سایت دارای بالاترین استانداردها است.

اگر در سفرهای خارجی پس از دریافت واچر هتل، موفق به اخذ ویزا نشدیم، چه اقدامی باید انجام دهیم؟

مشکل دیگری که برای بسیاری از افراد رخ داده است، عدم موفقیت در اخذ ویزا پس از صدور واچر هتل است. در صورت بروز چنین مشکلی بهتر است شرایط کنسلی هتل را در وب‌سایت مورد نظر، مورد بررسی قرار داده و برای لغو رزرو هتل مورد نظر اقدام کنید. معمولا شرایط کنسلی رزرو هتل به عواملی مانند زمان کنسلی و قوانین و مقررات هتل وابسته است. معمولا هتل‌ها زمان مشخصی را برای کنسلی رزرو در نظر می‌گیرند. چنانچه شما در آن زمان مشخص اقدام به انجام این کار کنید، تمام مبلغ پرداختی شما پس داده می‌شود. اما در برخی از هتل‌ها، در صورت کنسلی پیش پرداخت شما به صورت جبران نشده باقی خواهد ماند.

بوکینگ بهترین وب‌سایت رزرو هتل خارجی است که دارای محبوبیت بسیاری نیز هست. همچنین بوکینگ یکی  از معتبرترین وب‌سایت‌های صادر کننده واچر هتل است. در این وب‌سایت بلافاصله بعد از انجام مراحل رزرو هتل ، واچر برای شما صادر خواهد شد. با استفاده از پشتیبانی شبانه روزی که توسط کارشناسان مشغول بکار در وب‌سایت بوکینگ ارائه می‌شود، امکان پاسخگویی به تمام سوالات و ابهامات شما فراهم خواهد بود. فرآیند رزرو بهترین هتل‌های داخلی و خارجی، توسط این وب‌سایت بسیار ساده انجام می‌شود. نمایش تصاویر با کیفیت از اتاق‌های هتل و توضیحات در مورد امکانات موجود در آن، ویژگی مهمی دیگری است که وب‌سایت بوکینگ دارد.

جمع بندی

در این مطلب در مورد تعریف واچر هتل اطلاعاتی ارائه دادیم. همچنین در مورد شرایط استفاده و مزایای آن نیز توضیحاتی بیان شد. امیدواریم با مطالعه این مطلب، اطلاعات مفیدی در مورد این موضوع به دست آورده باشید. سپاسگزاریم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید.

سوالات متداول واچر هتل

آیا امکان هدیه دادن واچر هتل وجود دارد؟ بله شما می‌توانید واچر را به دوستان و عزیزان خود هدیه دهید.

آیا مبلغ واریز شده برای واچر هتل قابل استرداد است؟ پاسخ به این سوال به عواملی مانند شرایط و قوانین هتل بستگی دارد. برخی از هتل‌ها در صورت کنسلی رزرو، مبلغ پیش پرداخت را قبل از مدت مشخصی استرداد می‌کنند.

واچر را چگونه می‌توان فعال کرد؟ برای فعال سازی واچر، لازم است به وب‌سایت هتل مراجعه کرده و با وارد کردن کد رزرو، آن را فعال کنید.

آیا استفاده از واچر محدودیت زمانی دارد؟ بله اکثر واچرهای هتل دارای محدودیت زمانی برای استفاده هستند. برای آگاهی از شرایط ویژه هتل‌ها، می‌بایست شرایط و قوانین آن را از وب‌سایت بوکینگ مورد بررسی قرار دهید.

 

نظرات بینندگان