arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۰۳۷۴
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۹ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

دمای زابل پس از ۱۵ سال به ۵۰ درجه رسید

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی که صبح امروز کمینه دمای زابل به ۲۵ درجه سلسیوس رسید که خنک‌ترین شهر استان بود و کمتر از ۱۲ ساعت، بیشینه دمای این شهر به ۵۰ درجه در فصل بهار رسید که گرمترین شهر ایران شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی که صبح امروز کمینه دمای زابل به ۲۵ درجه سلسیوس رسید که خنک‌ترین شهر استان بود و کمتر از ۱۲ ساعت، بیشینه دمای این شهر به ۵۰ درجه در فصل بهار رسید که گرمترین شهر ایران شد.

محسن حیدری اظهار داشت: در حالی که صبح امروز کمینه دمای زابل به 25 درجه سلسیوس رسید که خنک‌ترین شهر استان بود و کمتر از 12 ساعت، بیشینه دمای این شهر به 50 درجه در فصل بهار رسید که گرمترین شهر ایران شد.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: عصر امروز 18 ایستگاه هواشناسی دمای بالای 40 درجه را به ثبت رساندند که زهک و هامون با ثبت 49 درجه سلسیوس گرمترین روز خود را در فصل بهار تجربه کردند، همچنین دمای شهر زاهدان نیز در 24 ساعت گذشته به 43 درجه سلسیوس رسید که نسبت به 24 ساعت گذشته 2 درجه گرمتر شده است.

وی بیان کرد: با صدور هشدار هواشناسی سطح زرد جوی، تا شنبه در مناطق شمالی و مرکزی و جنوبی استان افزایش محسوس دما رخ خواهد داد و احتمال رخداد دماهای حدود بیشینه مطلق بلند مدت وجود دارد.

حیدری گفت: توصیه می‌شود در روزهای آتی با توجه به افزایش محسوس دما از ترددهای غیرضروری در فضای باز به ویژه اواسط روز تا بعدظهر خودداری شود و تامین، توزیع و مصرف بهینه آب و برق مدیریت انجام شود.

نظرات بینندگان