کد خبر: ۷۳۰۴۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۲ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۲

«مادر همه دروغ‌ها» برنده جشنواره سیدنی شد

«مادر همه دروغ‌ها»، فیلمی مستند-درام که به بررسی اسرار شورش‌های نان در مراکش در سال ۱۹۸۱ می‌پردازد، به عنوان بهترین فیلم جشنواره فیلم سیدنی انتخاب شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا:«مادر همه دروغ‌ها»، فیلمی مستند-درام که به بررسی اسرار شورش‌های نان در مراکش در سال ۱۹۸۱ می‌پردازد، به عنوان بهترین فیلم جشنواره فیلم سیدنی انتخاب شد.
 
 به نقل از ورایتی، هیات داوران جشنواره فیلم سیدنی به ریاست «انوراگ کاشیاپ» فیلم «مادر همه دروغ‌ها» به کارگردانی «اسما المودیر» را «جسور، مترقی و شجاعانه» خواند و جایزه نقدی ۴۱ هزار دلاری را به همراه تندیس بهترین فیلم این رویداد سینمایی به عوامل این فیلم اعطا کرد.
 
این فیلم که از مجسمه‌های عروسک‌مانند استفاده می‌کند، اخیرا در بخش نوعی نگاه جشنواره کن به نمایش درآمد و جایزه بهترین کارگردانی این بخش را به خود اختصاص داد.
 
هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم سیدنی در استرالیا امسال چهار فیلم بلند از سینماگران شناخته‌شده ایرانی را نیز در برنامه نمایش خود قرار داده بود که  شامل فیلم‌های «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی، «تفریق» از مانی حقیقی، «شب داخلی دیوار» به کارگردانی وحید جلیلوند و «خرس نیست» از جعفر پناهی بود.
 
«فرانسیس والاس»، مدیر اجرایی جشنواره فیلم سیدنی گفت: «جشنواره امسال موفقیت بزرگی بود و تعداد زیادی از طرفداران فیلم در سال ۲۰۲۳ با حضور در بیش از ۴۰۰ نمایش فیلم، رویدادهای ویژه و گفت‌وگو به سینماها بازگشتند. امسال ما ۲۴۲ فیلم باورنکردنی از سراسر جهان ارائه کردیم».
 
هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم سیدنی از تاریخ ۷ تا ۱۸ ژوئن (۱۷ تا ۲۸ خرداد) برگزار شد.
نظرات بینندگان