کد خبر: ۷۳۰۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۰۹ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۲

زیردریایی بازدیدکنندگان از کشتی تایتانیک با ۵ سرنشین گم شد

یک زیردریایی که از آن برای بازدید از لاشه کشتی تایتانیک استفاده می‌شود از روز یکشنبه با پنج سرنشین در اقیانوس اطلس ناپدید شده و این اتفاق به یک عملیات گسترده جستجو منجر شده است. گارد ساحلی آمریکا می‌گوید که تماس با این زیردریایی حدود یک ساعت و ۴۵ دقیقه بعد از شروع سفر قطع شد. شرکت توریستی «اوشِن‌گِیت اکسپدیشن» گفت که کلیه گزینه‌ها برای نجات پنج سرنشین زیردریایی را بررسی می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: یک زیردریایی که از آن برای بازدید از لاشه کشتی تایتانیک استفاده می‌شود از روز یکشنبه با پنج سرنشین در اقیانوس اطلس ناپدید شده و این اتفاق به یک عملیات گسترده جستجو منجر شده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، گارد ساحلی آمریکا می‌گوید که تماس با این زیردریایی حدود یک ساعت و ۴۵ دقیقه بعد از شروع سفر قطع شد.

شرکت توریستی «اوشِن‌گِیت اکسپدیشن» گفت که کلیه گزینه‌ها برای نجات پنج سرنشین زیردریایی را بررسی می‌کند.

زیردریایی‌های کوچک هر چند وقت یک بار گردشگردان و کارشناسان را برای دیدن بقایای کشتی تایتانیک به عمقی حدود ۳۸۰۰ متری زیر سطح اقیانوس می‌برند.

«اوشن‌گیت اکسپدیشن»، یک شرکت خصوصی که زیردریایی‌هایی کوچک برای اکتشافات در آب‌های عمیق را اجاره می‌دهد، گفته است که زیردریایی گم شده متعلق به این شرکت بوده است.

زیردریایی گم شده که تصور می‌شود از نوع «تایتان» باشد، معمولا با ذخیره اکسیژن اضطراری کافی برای چهار روز زیر آب می‌رود.

این شرکت از هر نفر برای دیدن بقایای کشتی تایتانیک در سفری هشت روزه ۲۵۰ هزار دلار می‌گیرد.

این شرکت سفر با زیردریایی خود را «فرصتی برای فرار از زندگی روزمره و کشف یک چیز واقعا شگفت‌انگیز» توصیف کرده است. به نوشته وبسایت شرکت، یک سفر زیردریایی در حال انجام است و دو مورد هم برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است.

به گفته شرکت این زیردریایی‌های کوچک معمولا پنج نفر سرنشین دارند که شامل یک نفر ناخدا، سه مسافر و یک نفر دیگر است.

طبق گزارش‌ها، یک غوص کامل به سمت تایتانیک شامل مسیر مناسب و صعود، در مجموع هشت ساعت طول می‌کشد.

بقایایی کشتی تایتانیک در فاصله ۶۰۰ کیلومتری ساحل نیوفاندلند کانادا در بستر اقیانوس اطلس قرار دارد.

تایتانیک در زمان خودش بزرگ‌ترین کشتی جهان بود که سال ۱۹۱۲ بندر ساتهمپتون در بریتانیا را به مقصد نیویورک ترک کرد، اما به دلیل برخورد با یک کوه یخ غرق شد. از ۲۲۰۰ نفری که در کشتی بودند، ۱۵۰۰ نفر جانشان را در آن حادثه از دست دادند.

از زمان کشف بقایای تایتانیک در سال ۱۹۸۵ این محل بارها مقصد سفرهای اکتشافی بوده است.

نظرات بینندگان