arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۰۵۸۴
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۴ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۲

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان کمی ابری همراه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان کمی ابری همراه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

 با بررسی نقشه‌های هواشناسی و خروجی الگوهای پیش‌یابی عددی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات وزش باد شدید در نقاط مستعد خیزش موقت گردوخاک گاهی نفوذ گردوغبار از استان‌های مجاور و به دنبال آن کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

در ارتفاعات استان با توجه به گذر ریزموج‌های تراز میانی در ساعات بعد از ظهر و شب، رشد ابر و برای امروز(۳۰ خرداد) افزایش ابر و گاهی بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

تا پایان هفته عدم تغییرات محسوس دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

بیشینه سرعت باد در بازه سه‌شنبه شب تا چهارشنبه (۳۰ تا ۳۱ خرداد) در سطح استان و برای نواحی غربی و جنوبی تا روز شنبه (۳ تیر) است.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا( ۳۱ خرداد ) صاف همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه ( ۱ تیر) صاف، گاهی وزش باد در شب افزایش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

نظرات بینندگان