arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۲۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۰ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۱

کشف یک ماده مخدر جدید به شکل پودر شربت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ماده مخدر جدیدی از مرزهای پاکستان به کشور وارد شده که به هیچ وجه قابل شناسایی نیست وخطراتی به مراتب بیشتر از قرصهای روانگردان دارد.

به گزارش انتخاب به نقل از قدس؛ یک مقام مسوول در ستاد مبارزه با مواد مخدر می گوید: طی هفته های اخیر ماده مخدری در شرق کشور وبویژه شهر مشهد کشف شده که به صورت پودر بوده و پس از حل کردن درچای داغ مصرف میشود.

بنا بر این گزارش , این ماده مخدر که اثراتی شبیه روانگردانها دارد , بدون هیچ مکملی و فقط همراه چای مصرف میشود و ظاهری شبیه پودرهای شربت دارد ودر بسته بندیهای مشابهی نیز به کشور وارد شده است .

این مقام مسوول با بیان اینکه مقادیری از این ماده مخدر از قاچاقچیان به دست امده , به این نکته اشاره کرد که این ماده مخدر از کشور پاکستان وارد شده وبسته بندی ان نیز این مساله را اثبات میکند.

وی درعین حال تصریح کرد که اثرات زیانبار این ماده مخدر بسیار بیشتر از سایر روانگردانها ست و باعث میشود که حالات عصبی و روحی شدیدی در مصرف کننده ایجاد میکند.

او از ذکر اسم این ماده مخدر خودداری کرد ولی به خانواده ها هشدار داد که مراقب باشند درصورتی که فرزندانشان چنین موادی با بسته بندی شبیه پودر شربت همراه داشتند یا محتویات انرا با چای مخلوط کردند , به مساله حساس شوند.

نظرات بینندگان