کد خبر: ۷۳۳۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۲۱ - ۲۱ تير ۱۴۰۲

وزیر دفاع انگلیس در واکنش به گلایه‌های زلنسکی: قدری هم از غرب تشکر کنید / ما آمازون نیستیم

بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در اظهاراتی جنجالی در واکنش به گلایه‌های ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از او خواسته که قدری از غرب بابت کمک‌ها تشکر کند.  والاس همچنین افشا کرد که او در سفر سال گذشته‌اش به اوکراین با فهرستی از تسلیحاتی که کی‌یف به آن نیاز داشت مواجه شده است. وزیر دفاع انگلیس گفت: «می‌دانید، ما آمازون نیستیم. من سال گذشته همین را به آن‌ها گفتم. یازده ساعت رانندگی کردم تا یک فهرست تحویل من شود.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در اظهاراتی جنجالی در واکنش به گلایه‌های ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از او خواسته که قدری از غرب بابت کمک‌ها تشکر کند. 

روزنامه گاردین نوشته بعد از گلایه‌های زلنسکی در روز سه‌شنبه مبنی بر اینکه چرا غرب تقویم زمانی مشخصی برای پیوستن اوکراین به ناتو اعلام نکرده وزیر دفاع انگلیس خواستار آن شده کی‌یف بیشتر از غرب بابت کمک‌ها تشکر کند. 

والاس امروز چهارشنبه در یک نشست خبری در حاشیه نشست ناتو در پایتخت لیتوانی گفت: «این را دوست داشته باشیم یا نه مردم خواستار این هستند که قدری هم تقدیر و تشکر بشنوند.»

این اظهارات والاس واکنشی به سخنان روز گذشته زلنسکی بود که گفته بود برای کی‌یف این «مضحک» است که بدون مشخص کردن شرایط یا تاریخ معین گفته شود که در ائتلاف ناتو از کی‌یف استقبال خواهد شد. 

والاس گفت: «بعضی وقت‌ها معنای درخواست‌های شما این است که کشورها از ذخایر تسلیحات خودشان دست بکشند. بعضی وقت‌ها لازم است که شما قانونگذاران کنگره آمریکا را مجاب کنید.»

والاس همچنین افشا کرد که او در سفر سال گذشته‌اش به اوکراین با فهرستی از تسلیحاتی که کی‌یف به آن نیاز داشت مواجه شده است. وزیر دفاع انگلیس گفت: «می‌دانید، ما آمازون نیستیم. من سال گذشته همین را به آنها گفتم. یازده ساعت رانندگی کردم تا یک فهرست تحویل من شود.»

وزیر دفاع انگلیس با وجود این گفت که این را درک می‌کند که مخاطب سخنان زلنسکی مردم کشور خودش بوده است. او همچنین گفت که توافق حاصل شده در نشست ناتو توافق خوبی برای اوکراین بوده است. 

والاس گفت در این نشست بر سر این توافق شده که «اوکراین متعلق به ناتو است» و این موضوع به دعوت از این کشور برای پیوستن به ناتو بعد از اتمام درگیری‌ها منجر خواهد شد. 

نظرات بینندگان