کد خبر: ۷۳۳۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۱ - ۲۴ تير ۱۴۰۲

رئیس‌جمهور کره جنوبی در سفری از قبل اعلام نشده به اوکراین رفت

مقام‌های کره جنوبی از سفر از قبل اعلام نشده «یون سوک یول» رئیس‌جمهور این کشور به کی‌یف به منظور دیدار با مقام‌های اوکراینی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: مقام‌های کره جنوبی از سفر از قبل اعلام نشده «یون سوک یول» رئیس‌جمهور این کشور به کی‌یف به منظور دیدار با مقام‌های اوکراینی خبر داد.

در شرایطی که مقام‌های روس بارها درباره مواضع ضد روسی کره جنوبی و حمایت آن از اوکراین هشدار داده، رئیس‌جمهور کره جنوبی در سفری از قبل اعلام نشده، وارد کی‌یف شد.

رسانه‌های دولتی کره جنوبی به نقل از دفتر یون سوک یول رئیس‌جمهور این کشور خبر دادند که او و همسرش به کی‌یف پایتخت اوکراین سفر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، رئیس‌جمهور کره جنوبی و بانوی اول این کشور از طریق لهستان وارد اوکراین شدند.

یون سوک یول در اولین اقدام خود در سفر به اوکراین، از منطقه «بوچا» در حومه کی‌یف دیدن کرد؛ منطقه‌ای که اوکراین و حامیان غربی آن به روسیه درباره ارتکاب کشتار جمعی اتهام زده‌اند اما مسکو بارها این اتهام را رد کرده است.

قرار است رئیس‌جمهور کره جنوبی به یک بنای یادبود جنگ در اوکراین، تاج گل اهدا کند و بعد از آن با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور این کشور دیدار دوجانبه داشته باشد.

سفر از پیش اعلام نشده رئیس‌جمهور کره جنوبی به اوکراین در شرایطی انجام می‌شود که او در نشست اخیر سران ناتو در لیتوانی حضور داشت و بعد از این نشست، به لهستان سفر رسمی انجام داده بود.

سفر یون سوک یول در ادامه گرمی روابط سئول و کی‌یف و حمایت‌های این کشور آسیایی از اوکراین در جنگ با روسیه انجام شده است.

مواضع کره جنوبی در قبال روسیه و اوکراین در شرایطی تشدید شده که آمریکا و متحدان غربی از کره جنوبی خواسته‌اند که از اوکراین حمایت کند. بهمن ماه سال ۱۴۰۱ (سال گذشته) بود که رئیس‌جمهور کره جنوبی در جریان سفر «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو به سئول، وعده کمک به اوکراین را علنا مطرح کرد.

مواضع کره جنوبی در قبال اوکراین واکنش روسیه را در پی داشته است. در همین ارتباط، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین ۳۰ فروردین ماه سال جاری از تصمیم کره جنوبی برای ارائه تسلیحات و کمک نظامی به اوکراین به شدت انتقاد کرده و گفته بود که کره جنوبی هم به جنگ اوکراین با روسیه پیوسته است.

نظرات بینندگان