کد خبر: ۷۳۳۸۳۱
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۳ - ۲۶ تير ۱۴۰۲

هشدار پلیس راهور به مسافران شهرهای شمالی

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اعلام شرایط نامساعد جوی و پیش بینی بارندگی در استان‌های شمالی کشور و لغزندگی جاده ها نسبت به سفر به این استان‌ها هشدار داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایرنا : رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اعلام شرایط نامساعد جوی و پیش بینی بارندگی در استان‌های شمالی کشور و لغزندگی جاده ها نسبت به سفر به این استان‌ها هشدار داد.
 
سرهنگ احمد شیرانی گفت: با توجه به اینکه در فصل سفر قرار داریم، از مردم و مسافران می خواهیم که تا مساعد شدن شرایط جوی در سفر به استانهای شمالی به خصوص استان مازندان جوانب احتیاط را رعایت کنند.
 
وی به هشدارها و اطلاعیه های جوی در خصوص بارش فصلی باران اشاره کرد و از مسدود شدن محور هراز از صبح امروز خبر داد و گفت: این انسداد تا فردا سه شنبه ادامه خواهد داشت و ممکن است متناسب با شرایط برنامه انسداد تغییر کند.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا افزود: با توجه به شرایط تابستانه و خشک ارتفاعات، حتی بارش‌های اندک باران می توانند منجر به ایجاد سیلاب و یا ریزش سنگ در محورهای کوهستانی شوند که برای جلوگیری از حوادث احتمالی از مردم می خواهیم نهایت رعایت مسائل ایمنی را در سفر در نظر بگیرند.
 
سرهنگ شیرانی همچنین از مردم خواست به دلیل احتمال ریزش سنگ در جاده‌های کوهستانی از توقف در طول مسیر خودداری کرده و فاصله طولی برای مدیریت وقوع حادثه را رعایت کنند.
نظرات بینندگان