کد خبر: ۷۳۳۸۶۶
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۴ - ۲۶ تير ۱۴۰۲

خواهر رهبر کره شمالی آمریکا به رفتارهای احمقانه پایان دهد،‌ وگرنه امنیتش به خطر می‌افتد

خواهر رهبر کره شمالی به آمریکا هشدار داد که اگر دست از رفتارهای احمقانه‌اش برنداشته و به تحریک پیونگ‌یانگ ادامه دهد، امنیتش به خطر خواهد افتاد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: خواهر رهبر کره شمالی به آمریکا هشدار داد که اگر دست از رفتارهای احمقانه‌اش برنداشته و به تحریک پیونگ‌یانگ ادامه دهد، امنیتش به خطر خواهد افتاد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کیم یو جونگ، خواهر قدرتمند رهبر کره شمالی گفت: آمریکا باید به رفتارهای احمقانه‌ای که ما را برانگیخته و امنیتش را به خطر می‌اندازد، پایان دهد.

کیم یو جونگ این هشدار را پس از آن داد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نسبت به پرتاب احتمالی موشک بالستیک قاره‌پیما کره شمالی در آینده نزدیک ابراز نگرانی کرد. پیونگ‌یانگ اخیراً یک موشک بالستیک قاره‌پیما را از سواحل شرقی خود شلیک کرد.

او همچنین با درخواست آمریکا برای برگزاری گفت‌وگوهای بی‌قیدوشرط مخالفت کرد و گفت که امید واشنگتن به خلع سلاح کره شمالی گمانی اشتباه است.

خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که از مقامات عالی‌رتبه حزب حاکم نیز است،‌ گفت: ایالات متحده متوهم است که فکر می‌کند می‌تواند با توقف موقت رزمایش‌های مشترک، خارج‌کردن تسلیحات هسته‌ای استراتژیک یا تسهیل تحریم‌ها، پیشرفت ما را متوقف کرده و به شکلی غیرقابل‌بازگشت، ما را خلع سلاح کند.

کره شمالی در روزهای اخیر هواپیماهای جاسوسی آمریکا را به تصویربرداری از منطقه اقتصادی ویژه خود متهم و پهلوگرفتن یک زیردریایی هسته‌ای ایالات متحده در کره جنوبی را محکوم کرد.

نظرات بینندگان