کد خبر: ۷۳۳۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۲۳ - ۲۶ تير ۱۴۰۲

سعید جلیلی:‌ تلاش دشمنان بزرگنمایی نداشته‌ها با هدف ترویج ناامیدی است

سعید جلیلی گفت: تلاش ۴۴ ساله دشمنان که زیادروی آن تاکید می‌کنند پاک کردن حافظه تاریخی ملت، فراموشی داشته‌ها و بزرگنمایی نداشته‌ها با هدف ترویج ناامیدی است. وی با بیان اینکه چنانچه جامعه‌ای حافظه تاریخی خود را که مملو از تجارب است، فراموش کند باید هزینه‌های سنگینی بپردازد، اظهار کرد: دشمن بدین منظور در همه این سال‌ها توطئه‌های متعددی را علیه ملت ایران به راه انداخته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمن نگران تکثیر آرمان و ایمان ملت ایران  است چرا که این ۲ مولفه تولید قدرت کرده و نویدبخش گام دوم انقلاب است.

سعید جلیلی شامگاه دوشنبه در آیین رونمایی از کتاب "عملیات احیا"، روایت صعود کارخانه جمکوی جوین به قله علم و فناوری، افزود: تلاش ۴۴ ساله دشمنان که زیادروی آن تاکید می کنند پاک کردن حافظه تاریخی ملت، فراموشی داشته‌ها و بزرگنمایی نداشته‌ها با هدف ترویج ناامیدی است.

وی با بیان اینکه چنانچه جامعه‌ای حافظه تاریخی خود را که مملو از تجارب است، فراموش کند باید هزینه‌های سنگینی بپردازد، اظهار کرد: دشمن بدین منظور در همه این سالها توطئه های متعددی را علیه ملت ایران به راه انداخته است.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمنان در عرصه سیاسی، رسانه ای و اجتماعی تلاش می کنند تا ملت ایران را از مسیر باشکوهی که انتخاب کرده و موفقیت‌های زیادی در آن حاصل شده است،‌ بازگرداند.

جلیلی افزود: به اعتراف مقامات رسمی آمریکا، تحریم حداکثری علیه ملت ایران شکستی فاحش خورده است چرا که مولفه های ایمان و آرمان، در ایران ایجاد قدرت کرده است و از این رو باید این مولفه ها که برگرفته از گفتمان دفاع مقدس است در همه عرصه‌های دیگر همچون اقتصاد و صنعت نیز تحقق یابد.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین بدین مفهوم است که اجازه ندهیم حافظه پرافتخار تاریخی پاک شود، گفت: در اغتشاشات سال گذشته، آرمان ها تکثیر و باطل السحر تلاش رسانه ای دشمن شد.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: کتاب "عملیات احیا" که روایت صعود کارخانه جمکوی جوین به قله علم و فناوری است، بیانگر این است که این کارخانه نه تنها در شرایط سخت تسلیم نشد بلکه از شرایط زیان‌ده به رونق اشتغال و رفع مشکلات و بن‌بست‌های فنی کشور در صنایع مختلف نایل شده است.

جلیلی افزود: رونمایی این کتاب بدین لحاظ اهمیت دارد که سعی دارد یک الگوی موفق را تبدیل به یک فرهنگ برای جامعه کند و این اثر به نوعی سی تی اسکن و کالبدشکافی بخشی از مشکلات کشور است که در یک کارخانه، با اتکا به دانش بومی منطقه و با نگاه متعالی دینی با تفکر انقلابی دوباره احیا شد.

نظرات بینندگان