کد خبر: ۷۳۴۰۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۳ - ۲۷ تير ۱۴۰۲

تماشا کنید: امام صادقی ها، خط قرمز رئیسی؟

واکنش اعضای دولت سیزدهم به رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به لغو حکم سید ابراهیم رئیسی برای یکی از معاونانش  از دو واقعیت حکایت داشت. نخست آنکه مجموعه دولت به سبک و سیاق مواجهه دولت دهم با احکام دیوان قصد ندارد به این حکم تمکین کند و بر عکس قصد دارد با آن با همه توان مقابله کند و دیگر اینکه دل نگران تسری آن به دیگر منصوبان خود است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

سرویس سیاسی «انتخاب»: رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به لغو حکم سید ابراهیم رئیسی برای یکی از معاونانش و انتصاب او به ریاست سازمان اداری و استخدامی کشور بمب خبری بود که روز یکشنبه ۱۸ تیرماه منتشر شد.  

واکنش اعضای دولت سیزدهم از معاون حقوقی رئیس جمهور تا سخنگوی دولت به این حکم  از دو واقعیت حکایت داشت. نخست آنکه مجموعه دولت به سبک و سیاق مواجهه دولت دهم با احکام دیوان قصد ندارد به این حکم تمکین کند و بر عکس قصد دارد با آن با همه توان مقابله کند و دیگر اینکه دل نگران تسری آن به دیگر منصوبان خود است که مشخصه مشترک اغلب شان در استعاره حلقه امام صادقی‌ها خلاصه شده است. این نگرانی آنجا هویدا شد که محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور بی‌پرده پوشی گفت: از آنجا که براساس قانون اخیر التصویب دیوان عدالت اداری این حکم به بخشی دیگر از مقامات سیاسی دولت قابل تسری خواهد بود لذا انتظار می‌رود قضات فهیم و دانشمند دیوان عدالت اداری خود پیشگام اصلاح حکم صادره باشند.

نظرات بینندگان