کد خبر: ۷۳۴۲۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۴ - ۲۹ تير ۱۴۰۲

زلزله به ۴۲ واحد مسکونی «بیشه بنه» در شرق مازندران خسارت زد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به زلزله روز گذشته (چهارشنبه) در منطقه «بیشه بنه» در شرق استان گفت که در ارزیابی کارشناسان مشخص شد که ۴۲ واحد مسکونی که بیشتر خشتی و گِلی بودند دچار خسارت شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به زلزله روز گذشته (چهارشنبه) در منطقه «بیشه بنه» در شرق استان گفت که در ارزیابی کارشناسان مشخص شد که ۴۲ واحد مسکونی که بیشتر خشتی و گِلی بودند دچار خسارت شد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر حوالی بیشه بنه از توابع شهرستان بهشهر مازندران را در عمق هشت کیلومتری زمین، در ساعت ۱۷:۴۴ روز چهارشنبه به لرزه درآورد.

در پی این حادثه ۲ تیم ارزیاب جمعیت هلال‌احمر برای ارزیابی میزان خسارت احتمالی زمین لرزه به محل اعزام شدند و همه پایگاه‌های هلال‌احمر استان به حال آماده باش درآمدند.

حسینعلی محمدی شیرکلاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:‌ این تعداد واحد مسکونی دچار خسارت جزیی و در حد کمتر از ۱۰ درصد خسارت شدند و غالب خسارت ها به صورت ترک دیوارها بوده است.

زلزله به ۴۲ واحد مسکونی "بیشه بنه" در شرق مازندران خسارت زد

وی ادامه داد : با توجه به اینکه اکثر منازل این منطقه قدیمی و فرسوده هستند با زلزله قدرت پایین دچار خسارت می شوند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران اظهار داشت : برای جبران خسارت وارده پس از نهایی شدن آمار میزان خسارت ها و ارسال آن به تهران در خصوص مساعدت احتمالی تصمیم گیری و اعلام می شود.

بیشه بنه به عنوان کانون این زمین لرزه یکی از روستاهای بخش «یانه سر» بهشهر و از مناطق کوهستانی و ییلاقی به شمار می رود.

نظرات بینندگان